تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 655 بازدید
  • بدون نظر

ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس

با ایجاد ابزارک های سفارشی در وردپرس خودتان، می توانید از قالبیت های منحصر به فرد خود در بخش های مختلف سایت استفاده نمایید.

 

همانطور که می دانید ابزارک ها این امکان را برای شما فراهم می کنند که با کشیدن و رها کردن المان های مختلف را به مکان های دلخواهتان مانند سایدبار، فوتر یا هر ناحیه ای که از ابزارک پشتیبانی می کند منتقل کنید.

 

در این آموزش از ایـکـس اسـکـریـپـت یاد میگیرید با ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس، المان های دلخواهتان را ایجاد و در نواحی دلخواه استفاده کنید.

 

ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس

 

همانطور که در آموزش نحوه کار کردن با ابزارک ها توضیح دادم، با کمک کشیدن و رها کردن می توانید المان های یک ابزارک را به محیط های دلخواه خود منتقل کنید.

 

ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس

همچنین در سیستم وردپرس می توانید ابزارک های س

فارشی ایجاد کنید و در بخش های مختلف استفاده نمایید. برای این منظور می توانید کدهای مربوطه را در فایل فانکشن قالب نصبی خود وارد نمایید.

قبل از ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس، از سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کرده و سپس به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes مراجعه نمایید.

 

در این آدرس پوشه قالب نصبی خود را باز کرده و فایل functions.php را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

 

 

پس از اضافه کردن قطعه کد بالا، ابزارک سفارشی در وردپرس با عنوان xscript widget ساخته شده و می توانید با مراجعه به منوی نمایش >> ابزارک ها از آن استفاده نمایید.

 

ابزارک ایجاد شده تنها یک عنوان را با عبارت وارد شده در کد به نمایش در می آورد.

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده