تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,663 بازدید
  • بدون نظر

وردپرس ۴.۴ یک oEmbed را معرفی کرد که قابلیت این را دارد تا به کاربران اجازه دهد که بتوانند با استفاده از آدرس (url) نوشته های سایت شما را در سایت خود قرار دهند. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم چگونه می توانیم این ویژگی را در وردپرس غیر فعال کنیم. با ما همراه باشید.

 

disable-embeds-300x202

 

 

منظور از oEmbed در وردپرس چیست و چرا بایستی آن را غیر فعال کرد؟

oEmbed این امکان را فراهم کرد که بتوان به راحتی مطالب یک سایت را در سایت دیگری قرار داد. سایت های معروفی نظیر یوتیوب و توییتر و … از این ویژگی استفاده می کنند.

 

به وبسایت هایی که این دسترسی را به کاربر می دهند تا از پروتکل oEmbed استفاده کنند را ارائه دهندگان oEmbed می گویند. وردپرس نیز تعداد زیادی از این ارائه دهندگان را پشتیبانی می کند.

 

از وقتی که نسخه ی ۴.۴ وردپرس ارائه شد همه ی سایت ها از آخرین نسخه استفاده کردند تا این ویژگی را داشته باشند. اگر این قابلیت فعال باشد هیچ صدمه ای به سایت وارد نمی شود بلکه فقط به سایر کاربران این امکان را می دهد تا با داشتن آدرس نوشته ی شما و کپی آن در سایت خود، آن نوشته را در سایتشان قرار دهند البته به صورت خلاصه وار یا به صورت یک عکس نمایش داده می شود.

 

چگونه oEmbed را غیر فعال کنیم؟

ابتدا بایستی پلاگین Disable Embeds را در ورد پرس خود نصب و فعال کنید. که این پلاگین بدون تنظیمات اضافی عمل می کند. به عبارتی دیگر با فعال سازی این پلاگین، قابلیت oEmbed بر روی وبسایت شما غیر فعال خواهد شد.

 

به همین سادگی شما توانستید ، امیدواریم که مطالب رضایت بخش بوده باشند.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط