تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,264 بازدید
  • بدون نظر

Rich Snippet چیست؟

 

عرض سلام خدمت همراهان گرامی ایـکـس اسـکـریـپـت 🙂

بدور از هر حرف اضافه میریم سراغ اصل ماجرا…

 

ریچ اسنیپت چیست ؟

 

شاید تابحال هنگام جستجو در گوگل، متوجه تفاوت در نوع عنوان، توضیح و دیگر مسائل در نتایج جستجوی گوگل شده باشید!!! مانند تصویر زیر:

 

 

 

Rich Snippet چیست؟

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، در نتیجه دوم شامل اطلاعاتی بیش از حد معمول است.

با ما همراه باشید تا به معرفی و بررسی این نوع نتایج بپردازیم…

 

Rich Snippet

 

Rich Snippet سرویس جدیدی از گوگل است که محتوای صفحات را به نحوی خلاصه می کند که کاربران هنگام مشاهده نتایج جستجو متوجه می‌شوند که محتوای آن صفحه چیست.

همانگونه که شما کاربران وردپرسی، در متا توضیحات، تعاریفی مشخص میکنید تا کاربران پس از جستجو و مطالعه آن ترغیب به وارد شدن در سایت شوند، همچنین میتوانید از Rich Snippet این ترغیب کاربر را افزایش دهید. یعنی میتوانید در نتایج جستجوی گوگل، امتیاز نوشته ها را مانند تصویر بالا به نمایش در آورید و همچنین اطلاعات خلاصه و مفیدی از ان ارائه کنید.

 

Rich Snippet چیست؟

 

ریچ اسنیپت های گوگل اطلاعات موجود در سایت شما علاوه بر اطلاعات معمولی همانند لینک صفحه، Title، Description را برای نمایش در نتایج جستجو پالایش و آماده می کنند. این اطلاعات اضافی می توانند شامل عکس، رتبه بندی، اطلاعات نویسنده و… باشد.

 

بنابراین واضح و روشن است که استفاده از ریچ اسنیپت، در سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیر گذار است و هرچه بهتر کاربران را بسوی وبسایت شما جذب میکند و میتواند نتایج خوبی را برای شما به ارمغان آورد.

امیدوارم توضیحات ذکر شده، درک خوبی برای شما از Rich Snippet فراهم کرده باشد. در مقالات آموزشی آینده حتما به بررسی نحوه ستاره دار کردن نتایج جستجو در گوگل و نحوه استفاده از Rich Snippet و همچنین انواع آن صحبت خواهیم کرد.

موفق و پاینده باشید…

Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط