تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 1,983 بازدید
  • بدون نظر

Track back و pingback در وردپرس

 

سلام خدمت همراهان خوب ایـکـس اسـکـریـپـت 🙂

سوالات و پرسش ها در مورد لینک ها، بک لینک ها و تمام موضوعات و مباحث مربوط به آن پایانی ندارد.

در این بخش از آموزش وردپرس، به معرفی، توضیح و بررسی Track back و pingback در وردپرس خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید…

 

ترک بک چیست؟

 

ترک بک (Track back)  لینک هایی است که توسط سایر وبسایت ها و لینک ها در سایت شما ایجاد می شود و این عملیات به صورت دستی است و ارتباطی است که بین سایت ها ایجاد می شود.

 

پینگ بک چیست؟

 

پییگ بک ( pingback) لینک هایی است که به صورت اتوماتیک از سمت مقالات وبسایت خودتان دریافت می کنید به عبارتی نرم افزاری است که با سایت ارتباط برقرار می کند.

 

امروزه توسط اسپمرها ترک بک ها و پینگ بک ها زیاد ارسال می شوند و این برای سایت شما مفید نیست برای همین می توان آنها را غیر فعال کرد تا دیگر جای نگرانی نباشید.

وردپرس به راحتی به شما اجازه ی غیر فعال کردن ترک بک و پینگ بک در وردپرس که در واقع همان بازتاب ها نام دارند را می دهد و برای اینکار شما احتیاج به هیچ گونه افزونه ای ندارید.

 

غیر فعال کردن ترک بک و پینگ بک در وردپرس

 

میتوانید با رفتن به آیتم تنظیمات، زیرمنوی گفتگوها، تیک گزینه ی اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه را بردارید.
مانند تصویر زیر:

 

Track back و pingback در وردپرس

با انجام این عملیات فقط برای نوشته هایی که از این پس منتشر می شوند این امکان را غیر فعال می کنید و نوشته های قبلی همچنان بازتاب ها را دریافت می کنند. اما باید ببینیم چگونه می توانیم امکان غیر فعال کردن ترک بک و پینگ بک در وردپرس را برای نوشته های موجود فراهم کنیم!

برای اینکار شما باید به مسیر نوشته ها، همه نوشته ها مراجعه کنید و سپس تنظیمات صفحه را در آنجا باز کنید. در اینجا می توان تعداد هر پست در یک صفحه را مشاهده کرد و آن را تغییر داد.

شما می توانید تمامی پست های خود را به تعداد در اینجا وارد کنید تا همه در یک جا نمایش داده شوند. سپس آنها را از قسمت عنوان انتخاب کنید. سپس باید از باکس بالا روی گزینه ی ویرایش کلیک کنید.

حال بر روی دکمه ی اجرا کلیک کنید تا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای ویرایش باز شود. سپس با گزینه ای مربوط به پینگ ها رو به رو خواهید شد که از اینجا می توانید آنها را غیر فعال کنید.

اکنون با بروز رسانی می توانید امکان غیر فعال کردن ترک بک و پینگ بک در وردپرس را فراهم کنید. به همین صورت این امکان برای تمامی پست های شما اعمال می شود.

شاید به نحوی میتوان این اقدام را گامی در مسیر افزایش امنیت وردپرس در نظر گرفت.

موفق و پاینده باشید…

Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط