تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 1,321 بازدید
  • بدون نظر

آموزش پاکسازی وردپرس

آموزش پاکسازی وردپرس و شناسایی کدهای مخرب در وردپرس و پاکسازی دیتابیس وردپرس با افزایش امنیت وردپرس در جهت جلوگیری از هک سایت وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.

اغلب کاربران ازما خواستند، آیا راهی برای پاکسازی سایت وردپرسی شما برای کد بالقوه مضر وجود دارد؟

پاسخ به این سوال این است بله. دو ابزار رایگان و پرداختی برای پاکسازی کدهای مضر یا ناخواسته سایت وردپرس شما وجود دارد.

معمولا، بدافزارها و کدهای مخرب برای مدت زمان طولانی قابل مشاهده نیستند مگر اینکه شما به طور منظم وب سایت خود را اسکن کنید.

در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی سایت وردپرس خود را برای بدافزارها و همچنین کد های مخرب پاکسازی کنید.

بهترین زمان برای پاکسازی سایت وردپرس

بهترین زمان برای پاکسازی سایت وردپرس شما برای بدافزار و کد مخرب در همین حالا است یعنی نباید وقت را تلف کرد.
بسیاری از مبتدیان یک اسکنر امنیتی وردپرس را نصب نمیکنند، بدین معنی است که یک برنامه مخرب یا کد مخرب میتواند به مدت طولانی به چشم بیاید.

بسیاری از کاربران تا زمانی که برخی علائم ظاهری آن ها را مشکوک نکند، متوجه چیزی نمی شوند. حتی اگر سایت وردپرس هک نشود و یاتحت تاثیر هک هم قرار نگیرد، باید یا بگیرید چطور سایت وردپرس را برای کدهای مخرب از نظر دور کنید این کار به شما کمک می کمد وب سایت خود را در برابر حملات آینده محافظت کنید. از همه مهمتر، شما می توانید امنیت وردپرس رت بهبود ببخشید تا از سایت وردپرس به مانند یک حامی کلی، محافظت کنید (این کار به هیچ مهارت فنی نیاز ندارد).

با این حال، بیایید نگاهی به این بیندازیم به شناسایی کدهای مخرب در وردپرس که چگونه سایت وردپرس را به طور کامل پاکسازی کنیم:

 

Sucuri رهبر صنعت در امنیت وردپرس است و بصورت پولی می باشد اما قابلیت پاکسازی وردپرس محدود را به صورت رایگان ارائه می دهند.
برای پاکسازی کردن سریع وب سایت خود باید افزونه Sucuri Security را نصب و فعال کنید.

افزونه Sucuri Security فایل های وردپرس را بررسی می کند تا ببیند تغییر کرده است یا نه؟ همچنین برای کد مخرب احتمالی، iframes، پیوندها و فعالیت های مشکوک اسکن می گیرد. ارزش واقعی این نرم افزار در خرید افزونه پولی می باشد که بهترین حفاظت را از وردپرس شما می کند.

فایروال وب سایت سطح DNS خود را فعال می کند و هر فعالیت مشکوک یا بدافزار را قبل از اینکه به وب سایت شما برسد را مسدود می کند توصیه می کنیم از فایروال وب سایت سطح DNS استفاده کنید زیرا این کار موثرتر است.

فایروال Sucuri همچنین محتوای استاتیک وب سایت خود را از طریق CDN خود به شما ارائه می دهد که باعث افزایش کارایی و افزایش سرعت وردپرس می شود.
مهمتر از همه، اگر وب سایت شما آسیب ببیند، متخصصان Sucuri وب سایت شما را بدون هزینه اضافی تمیز می کنند.

تمیز کردن سایت وردپرس هک شده حتی برای کاربران وردپرس با تجربه بسیار مشکل است، دانستن اینکه شما کارشناسان امنیتی واقعی در دسترس برای تمیز کردن وب سایت خود دارید، یک آرامش بزرگ برای صاحبان کسب و کار است.

 

۲. افزونه Wordfence

آموزش پاکسازی وردپرس

Wordfence

Wordfence یکی دیگر از افزونه های محبوب وردپرس است که به شما امکان می دهد تا به راحتی سایت وردپرسی خود را برای کدهای مشکوک، backdoors، URL های مخرب و الگوهای شناخته شده مضر، پاکسازی کنید.

افزونه Wordfence به طور خودکار وب سایت شما را در پس زمینه اسکن می کند و همچنین می توانید هر زمان خواستید اسکن را به صورت دستی انجام دهید.شما می توانید پیشرفت اسکن را در جعبه های زرد در صفحه اسکن ببینید.

پس از پایان اسکن، Wordfence به شما نتایج را نشان می دهد و همچنین اقداماتی را که می توانید برای رفع آن مسائل انجام دهید را توصیه می کند.

افزونه Wordfence همچنین دارای یک فایروال سطح کاربرد است. این فایروال به شما در جلوگیری از حملات خشونت آمیز و هک کمک می کند.
با این حال، این کار بر روی وب سایت شما انجام می‌شود که آن را کمی کم‌تر اثر می‌سازد.

 

۳. افزونه Anti-Malware Security

آموزش پاکسازی وردپرس

Anti-Malware Security

یکی دیگر از افزونه های بسیار قدرتمند وردپرس افزونه Anti-Malware Security است که وردپرس را برای کد مخرب و نرم افزارهای مخرب پاکسازی می کند.
افزونه Anti-Malware Security به دنبال کد های مشکوک، اسکریپت ها، تهدیدات .htaccess، backdoors و الگوهای شناخته شده مضر در تمام پوشه ها و فایل های وب سایت شما می باشد. این یک اسکن جامع را انجام می دهد که ممکن است طول بکشد تا اسکن تمام شود.

نویسنده افزونه می گوید: به طور مداوم برای شناسایی تهدیدات جدید به همان اندازه که کشف می شوند بهبود می یابد.

به خاطر داشته باشید افزونه Anti-Malware Security ممکن است بسیار ی از تهدید های احتمالی را نشان دهد که در واقع مثبت کاذب هستند شما باید این پرونده ها را به طور دستی با فایل های منبع مقایسه کنید که می تواند کار زیادی باشد.
این افزونه همچنین شامل گزینه فایروال است. فایروال در واقع یک دیواره آتش سطح نرم افزار است که کمتر از یک فایروال سطح DNS است.

 

نحوه پاک کردن تروجان یا کدهای مشکوک در وردپرس؟

آموزش پاکسازی وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بلافاصله تمام گذرواژه های وردپرس خود را تغییر دهید.
این شامل حساب های کاربری وردپرس شما، حساب میزبانی وردپرس، حساب های کاربری FTP یا SSH و کلمه عبور پایگاه داده وردپرس شماست.
این کار تضمین می کند که اگر یکی از این کلمات عبور به خطر بیافتد، هکرها نمی توانند از آن برای به دست آوردن دسترسی استفاده کنند.

بعد، شما باید از وردپرس خود بک آپ کامل با استفاده از یک افزونه یا دستی از طریق phpMyAdmin و FTP ایجاد کنید. این مرحله تضمین می کند که اگر چیزی در هنگام پاکسازی رخ دهد، باز هم می توانید به وضعیت آلود په وب سایت خود بازگردید.

پس از آن، توصیه میکنیم یک کارمند امنیتی وردپرس را برای تمیز کردن وبسایت برای شما استخدام کنیم. ما Sucuri را توصیه میکنیم، هر کدام از برنامه های پولی شامل سرویس حذف نرم افزارهای مخرب است. حتی اگر وب سایت شما در حال حاضر تحت تاثیر قرار گرفته باشد، آن را برای شما پاک می کند.شما همچنین می توانید خودتان آن را تمیز کنید. این کار دشوار است و ممکن است زمان زیادی را صرف کند.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که نحوه اسکن سایت وردپرس خود را برای نرم افزارهای مخرب و کدهای مخرب بالقوه یاد بگیرید.

Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط