تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 1,328 بازدید
  • بدون نظر

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

 

آیا می خواهید ایمیل مدیریت وردپرس را تغییر دهید؟ برای راه اندازی سایت وردپرس در ابتدا نیاز به وارد کردن یک ایمیل می باشد، پس از وارد کردن ایمیل و راه اندازی سایت، وردپرس به صورت پیش فرض آن ایمیل را به عنوان ایمیل پیشخوان وردپرس در نظر می گیرد. به صورت کلی اغلب افراد ایمیل شخصی خود را وارد می کنند. بعد از مدت زمانی به این فکر می افتند یک ایمیل خاص را برای سایت شان در نظر گیرند، خب این کار را چطور انجام دهیم؟! در ادامه این مقاله با ایکس اسکریپت همراه باشید.

این کار نکته‌ای دارد که اکثر وبمستر‌ها به آن توجه نمی‌کنند. در واقع شما باید ایمیل خود را از دو بخش در وردپرس تغییر دهید. یکی بخش حساب کاربری خودتان (برای بازیابی رمز عبور و …) و دیگری ایمیل اصلی وردپرس از بخش تنظیمات عمومی وردپرس که به شما در راه اندازی افزونه‌ها و ارسال فرم‌های تماس با ما به ایمیل مدیریتی شما کمک خواهند کرد. ما برای این کار از دو روش استفاده خواهیم کرد:

 

روش 1. تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق پیشخوان وردپرس

 

اغلب افراد در بیشتر موارد از این روش برای تغییر ایمیل سایت وردپرس و آدرس ایمیل حساب کاربری ادمین وردپرس استفاده می کنند. در این روش، به منو تنظیمات> عمومی بروید و در بخش آدرس ایمیل، ایمیل دلخواه خود را وارد کنید. از این پس وردپرس ایمیل ها و اطلاعیه ها  را به ایمیل جدیدی که وارد کردید، ارسال میکند.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

 

فراموش نکنید که دکمه Save Change را کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

 

همچنین برای تغییر ایمیل اکانت کاربری کاربران به بخش کاربران> همه کاربران رفته و کاربر مورد نظر را انتخاب و همانند تصویر بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید. بعد از کلیک شما به صفحه ویرایش کاربر وارد میشوید و باید در بخش گزینه ایمیل(ضروری)، ایمیل جدید کاربر را نوشته و ذخیره کنید.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

بعد از کلیک شما به صفحه ویرایش کاربر وارد میشوید و باید در بخش گزینه ایمیل(ضروری)، ایمیل جدید کاربر را بنویسید.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

فراموش نکنید که بر روی دکمه Update Profile کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

 

اگر شما در حال حاضر به حساب کاربری که در حال تغییر هستید وارد شوید،  وردپرس یک اطلاعیه به آدرس ایمیل جدید ارسال می کند. برای تأیید تغییر ایمیل خود، باید بر روی لینک در ایمیل کلیک کنید.

 

روش 2. تغییر ایمیل مدیریت وردپرس از طریق phpMyAdmin

 

اگر امکان دسترسی به پیشخوان وردپرس را ندارید از این روش استفاده کنید. وارد پنل کاربری هاست خود شوید و به بخش database/ phpMyAdmin بروید. phpMyAdmin یک ابزار مدیریت پایگاه داده است و ما از آن برای تغییر آدرس ایمیل ادمین در دیتابیس وردپرس استفاده خواهیم کرد.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

 

در سمت چپ لیست تمامی دیتابیس های موجود را مشاهده می کنید. دیتابیس سایت وردپرسی خود را انتخاب و روی جدول wp_options کلیک کنید. بعد به دنبال ردیف admin_email بگردید و روی دکمه edit کلیک کنید.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

 

سپس در بخش value ایمیل مورد نظر خود را بنویسید و دکمه Go را بفشارید. حال ایمیل مدیر سایت را تغییر دادید.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

 

اکنون جدول wp_users را برای تغییر ایمیل کاربر وردپرس باز و روی دکمه edit کلیک کنید. و در فیلد user_email ، ایمیل جدید کاربر را بنویسید.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

 

گاهی اوقات ممکن است اطلاعیه های ایمیل وردپرس هرگز به صندوق پستی شما نرسد. در این رابطه باید به دنبال رفع این مشکل بگردید که با جستجو در سایت ایکس اسکریپت آموزش هایی درباره ارسال نشدن ایمیل برای شما نمایش داده می شود.

 

ما امیدواریم که این مقاله در ایکس اسکریپت به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه ایمیل مدیریت وردپرس را تغییر دهید.

Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده