تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 1,842 بازدید
  • بدون نظر

پیدا نشدن style.css در قالب

در بین دسته‌ای از قالب‌ها به یک قالب وردپرس دلخواه برمی‌خوریم که به دلمان می‌نشیند و دوست داریم از آن استفاده کنیم. آن را دریافت کرده و تصمیم به نصب بر روی وردپرس می‌گیریم اما در کمال ناباوری با خطای “فایل style.css در قالب یافت نشد…” مواجه می‌شویم و در نتیجه قالبی که آن را دوست داشتیم، نصب نمی‌شود. اینجاست که با خود فکر می‌کنیم این قالب مشکل دارد و اصلا قابل نصب نیست. و از چنین جملاتی استفاده می‌کنیم: چه سازنده بی‌فکری، چه سایتی که خدمات بدی ارائه می‌دهد، افراد دزدی هستند و… . اما من به شما پیشنهاد می‌کنم کمی صبور باشید و سریع این مشکلات را به سایت مرجع و سازنده ربط ندهید. پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس تنها به علت مشکل در فایل‌های قالب نیست بلکه می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد که امروز در این مقاله از ایکس اسکریپت به شما خواهم گفت.

 

یافت نشدن style.css در وردپرس از سری مشکلات احتمالی برای قالب وردپرس می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که ترجیح می‌دهم در قدم اول درباره دلایل آن بدانیم. زیرا هر آنچه دلیلش روشن باشد، بهتر می‌توان برای آن راه‌حل پیدا کرد. ما در اینجا دلایل را مشخص کرده و راه‌حل هر مشکل را خواهیم گفت.

 

۱- نصب نادرست قالب

 

پیدا نشدن style.css در قالب
بارگذاری فایل فشرده با فرمت زیپ به عنوان قالب

اولین موردی که می‌توان در یافت نشدن style.css در وردپرس نام برد، نصب نادرست قالب است. ممکن است قالبی را که دریافت کردید فایل فشرده با پسوند zip نباشد. همین امر سبب می‌شود قالب مذکور نصب نشود. برای این منظور قالب را بررسی کنید و آن را بصورت zip فشرده کرده و مجدد بارگذاری نمایید.

 

۲- فایل فشرده دقیقا حاوی پوشه قالب نیست

 

پیدا نشدن style.css در قالب
بارگذاری فایل صحیح به عنوان قالب وردپرس

گاهی فایلی را که به عنوان قالب مورد نظر دانلود می‌کنید، تنها حاوی پوشه مربوط به قالب نیست و داخل آن فایل‌های دیگری مانند راهنما، اسکرین‌شات‌ها، لایسنس، فایل‌های درون‌ریزی و… موجود است. شما باید این فایل را از حالت فشرده خارج کرده و تنها پوشه مربوط به قالب را مجدد zip کنید و در مسیر پوسته‌ها، بارگذاری نمایید.

 

۳- درباره قالب وردپرس مطمئن شوید

 

قالبی را که مورد نظر شماست دریافت می‌کنید اما وردپرسی نیست. مسلما نصب نمی‌شود و نمی‌توانید آن را راه‌اندازی کنید. یافت نشدن style.css در وردپرس در اینجا امری کاملا بدیهی است.

 

۴- جابه‌جا شدن Style.css

 

پیدا نشدن style.css در قالب
جایگاه مشخص style.css در فولدر قالب

بعضی اوقات بنا به دلایلی فایل شیوه‌نامه یا Style.css جا‌به‌جا می‌شود. این فایل باید دقیقا در پوشه قالب باشد و اگر خارج از آن در جای دیگری ذخیره شود مطمئنا با خطای پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس مواجه خواهید شد. معمولا افراد مبتدی با این مشکل مواجه می‌شوند؛ در صورت مشاهده چنین موضوعی باید فایل style.css را یافته و به پوشه قالب منتقل کنید.

 

۵- لطفا افزونه‌ها را با قالب اشتباه نگیرید

 

بعضی افزونه‌ها به قدری کامل هستند که با یک قالب وردپرس به اشتباه گرفته می‌شوند. لطفا به این مورد دقت کنید و هرگز آن‌ها را در بخش پوسته‌ها بارگذاری نکنید زیرا تنها یک افزونه وردپرسی هستند و در بخش افزونه‌ها قابل اجرا و پیاده‌سازی هستند.

 

۶- فایل فشرده دارای رمز نباشد

 

بعضی سازنده‌ها روی فایل‌های فشرده خود پسورد می‌گذارند و این امر سبب می‌شود کاربر پس از دانلود بدون اینکه فایل را از حالت فشرده خارج کند، به همان شکل عملیات نصب را انجام می‌دهد. مسلما چنین چیزی ممکن نیست و قالب نصب نخواهد شد. پس اول از همه با وارد کردن پسورد، فایل را از حالت فشرده خارج کنید، سپس دقیقا فایل قالب را فشرده سازید و بارگذاری نمایید تا با خطای پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس مواجه نشوید.

 

جمع‌بندی نهایی

 

در این مقاله آموختیم هر گاه با خطای “پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس” مواجه شدیم، نباید زود قضاوت کنیم و بگوییم که قالب مورد نظر اشکال دارد. بلکه باید ببینیم چه دلایلی برای این موضوع وجود دارد و باعث چنین اتفاقی می‌شود. بیشتر خطاهای رایج در وردپرس را به سادگی و آنگونه که حتی تصورش را نمی‌کنید، می‌توان حل کرد. فقط کافیست کمی اطلاعات خود را در مورد آن‌ها افزایش دهیم.

  • انتشار :14 مه 19
  • دسته بندی :
  • نویسنده :Mahdi
Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط