تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,567 بازدید
  • بدون نظر

افزودن شماره تلفن قابل کلیک به سایت

تعداد کاربرانی که مرورگر وب سایت را از طریق تلفن همراه باز میکنند هر روز در حال افزایش است. بیشتر کسب و کارها شماره همراه خود را روی وب سایت قرار میدهند اما قابل کلیک نیست. قابل کلیک کردن شماره همراه روی سایت کاربرانی را که از طریق گوشی هوشمند وارد سایت میشوند را قادر میسازد با کلیک روی شماره با صاحبان وب سایت تماس بگیرند. در این مقاله ما به شما روش افزودن شماره تلفن قابل کلیک برای وب سایت را آموزش میدهیم.

 

add-clickable-phone-to-website

 

اگر شماره تلفن در فرمت شماره قابل تشخیص نوشته شود سپس گوشی های هوشمند میتوانند بطور خودکار شماره تلفن را تشخیص داده و آنرا تبدیل به لینک کند. با این حال اگر بخواهید شماره را توسط یک متن جایگزین کنید یا لینک کنید باید لینک را بصورت دستی ایجاد کنید.

 

فرمت مناسب برای نوشتن شماره تلفن <Country Code> <(Area Code) > <Local Number > میباشد. بطور مثال:   1212 – 555(555)1+

اما اکثر گوشی های هوشمند از فرمتهای زیر استفاده میکنند:

. 15555551212+
. 1.555.555.1212+
. 555-555-1212
. 1212 555555

 

نوشتن شماره تلفن با فرمت مناسب بطور خودکار آنرا به لینک برای کاربران تبدیل میکند. با این حال کاربران با گوشی قدیمیتر ممکن است آنرا نبینند.

 

 

مشکل لینک بالا قابل مشاهده بودن توسط کاربران با تمام دستگاهها میباشد. اگر فردی که روی دسکتاپ است روی آن کلیک کند اتفاقی در گوگل کروم نمی افتد اما در فایرفاکس خطا میدهد.

 

 

در مثال بالا از callto: protocol استفاده کرده ایم. پروتکل توسط اسکایپ با skype: protocol استفاده میشود. با استفاده از این مزیت کاربران با گوشی های هوشمند میتوانند تماس گرفته و از خدمات تلفن استفاده کنند و کاربران روی دستگاههای دیگر میتوانند از طریق Skype تماس بگیرند.

 

 

در مثال بالا لینک شماره را با تصویر با استفاده از اسکایپ  callto: protocol نمایش میدهند. در این حالت ممکن است گوشی اسکیپ پروتکل را تشخیص دهد اما ممکن است شماره تلفن را تشخیص ندهد. علاوه بر این ممکن نیست به کاربران شانس تماس با تلفن همراه را بدهد. همچنین میتوانید لینک با نام کاربری اسکایپ را ایجاد کنید و پشتیبانی چت زنده یا تماس صوتی را ارائه دهید.

 

<a href=”skype:.xscriptsupport”>Skype</a>

 

به همین راحتی 🙂 موفق باشید.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط