تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 6,089 بازدید
  • بدون نظر

آموزش بک آپ گرفتن از وردپرس

پشتیبان گیری یک دفاع خوب در مقابل هر نوع تهدید امنیتی از سمت سایت میباشد. در این مقاله نحوه ی پشتیبان گیری رایگان توسط BackWPup در وردپرس را آموزش میدهیم. اولین کار نصب و فعال سازی افزونه BackWPup میباشد. پس از فعال سازی افزونه صفحه خوش آمد گویی را نشان میدهد و یک آیتم منوی BackWPup در نوار کناری مدیریت وردپرس اضافه میکند.

 

backwpup

 

 

بک آپ گرفتن از وردپرس با BackWPup

برای ایجاد پشتیبان گیر خودکار روی سایت وردپرس روی Add New Job کلیک کنید. در بخش General یک نام برای این ساخته انتخاب کنید. در بخش Job Tasks, نوع وظیفه ای را که میخواهید را انتخاب کنید. و از بین وظایف موجود در این بخش برای ایجاد پشتیبان گیر وب سایت تمام گزینه ها به جز optimize و  check database tables را تیک بزنید.

 

در بخش  backup file creation نوع archive را انتخاب کنید,گزینه پیش فرض  tar.gz میباشد. با این حال میتوانید اگر بخواهید آرشیو zip را انتخاب کنید. پس از آن بخش Job Destination را خواهید دید,اینجا مکان ذخیره پشتیبان شما میباشد. BackWPup چند گزینه برای ذخیره فایل پشتیبان در نظر دارد. میتوان فایل را روی سرور,فرستادن ایمیل,FTP,dropbox و گزینه های در دسترس دیگر ذخیره کرد. هر آنچه که شما انجام دهید پشتیبان گیری را روی سرور ذخیره نمیکند.

 

برنامه ریزی پشتیبان گیری خودکار با استفاده از BackWPup

روی تب Schedule کلیک کرده و زمانیکه میخواهید از سایت شما پشتیبانی گرفته شود را انتخاب کنید. میتوانید روی ماه,هفته یا روز تنظیم کنید. متناوبا میتوانید اجرای کار را به صورت دستی انتخاب کنید بطوری که میتوانید تقاضای پشتیبان گیری را از روی سایت خود انتخاب کنید. برای کاربران سطح پایین انتخاب های زیادی شامل استفاده از آدرس برای شروع کار خارجی با استفاده از برخی نرم افزارها یا شروع کار با استفاده از  WP-CLI وجود دارد. به شدت توصیه میکنیم با انتخاب گزینه Cron وردپرس یک نسخه پشتیبان گیری روزانه یا هفتگی را برنامه ریزی کنند.

 

پشتیبان گیری دیتابیس چیست؟

برای انتخاب جدول هایی که میخواهید پشتیبان گیری شوند روی DB Backup کلیک کنید. گاهی افزونه های وردپرس جدول های خود را در پایگاه داده وردپرس ایجاد میکنند,اغلب اوقات این داده ها حیاتی نیستند و نیازی به آن ندارید. برداشتن علامت این جداول اندازه ی پشتیبان گیری را کاهش میدهد با این حال اگر نمیدانید باید چه کاری انجام دهید تمام جداول را نگه دارید.

 

در بخش Files میتوانید دایرکتوری و فایل هایی که میخواهید شامل پشتیبان گیری شوند را انتخاب کنید. توصیه میکنیم فایل های هسته ی وردپرس را پشتیبان گیری نکنید در عوض فایل های آپلود و محتوای وردپرس را پشتیبان گیری کنید. پشتیبان گیری ریشه را لغو کنید. پوشه هایی که در  wp-content نمیخواهید را حذف کنید. برای مثال گاهی افزونه ها دایرکتوری خود را در  wp-content برای ذخیره داده ی افزونه ایجاد میکنند.

 

ذخیره پشتیبان گیری وردپرس در Dropbox

بسته به انتخاب شما بعنوان مقصد پشتیبان گیری برای این مورد تب خواهید دید. در این آموزش ما به شما نحوه ی آپدیت خودکار پشتیبان گیری وردپرس در Dropbox با استفاده از افزونه ی BackupWP را آموزش میدهیم. روی تب Dropbox کلیک کرده و (Reauthenticate (full Dropbox کلیک کنید.

 

با این کلیک به وب سایت Dropbox جاییکه از شما خواسته میشود تا نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید میروید. پس از ورود DropBox برای دسترسی به پشتیبان گیری حساب شما از شما اجازه میخواهد.

 

ایجاد چندین پشتیبان گیری وردپرس با استفاده از BackWPup

شما میتوانید چندین نسخه پشتیبان گیری ایجاد کنید برای مثال میتوانید یک نسخه برای پشتیبان گیری روزانه و هفتگی داده های وردپرس ویک نسخه تنها برای پشتیبان گیری از فایل ها ایجاد کنید. میتوانید تمام نسخه های ساخته شده را در صفحه BackWPup » Jobs ببینید. همچنین میتوانید دیگر نسخه های پشتیبان گیری را با کلیک روی لینک  Run Now اجرا کنید. همچنین میتوانید تنظیمات را برای کار یا پاک کردن ویرایش کنید.

 

اجرای کار پشتیبان گیری

زمانیکه با کلیک روی Run Now یک پشتیبان را اجرا میکنید BackWPup پیشرفت فایل پشتیبان گیری را نمایش میدهد. با کلیک روی  display working log میتوانید اتفاقاتی که در پس زمینه می افتد را ببینید. اگر به دلایلی پشتیبان گیری با شکست مواجه شد این log علت را نمایش میدهد. همچنین میتوانید در زمان پیشرفت با کلیک روی abort کار را قطع کنید.

 

عیب یابی کار پشتیبان در BackWPup

اجرای پشتیبان گیری ممکن است موجب بارگذاری اضافه روی سرور شود که ممکن است باعث تمام نشدن کار پشتیبان گیری شود. همچنین در اغلب سرویس های میزبانی اشتراک گذاری زمان و حافظه ی مصرفی محدود میشود. زمانیکه سرور شما BackWPup را به علت محدودیت زمان یا حافظه متوقف کند 5 دقیقه منتظر میماند و سپس مراحل را دوباره بدست می آورد.

اولین کاری که باید انجام دهید افزایش محدودیت حافظه ی PHP میباشد سپس به BackWPup >تنظیمات بروید و روی تب Jobs کلیک کنید. گزینه Maximum number of restries for job steps را افزایش دهید. مقدرا پیش فرض برای این مورد 3 است اما میتوانید آنرا به 5 افزایش داده و نحوه ی عملکرد آنرا ببینید. سپس دربخش پایین به Reduce server load رفته و بارگذاری سرور را روی medium یا minimum قرار دهید.

 

پیشنهاد نهایی

وقتی که یک افزونه رایگان خوب مانند BackWPup وجود دارد,پس چرا مردم برای افزونه هایی مانند BackupBuddy هزینه میکنند. یکی از دلایل آن حمایت از سازنده میباشد. همچنین زمانیکه برای یک محصول هزینه پرداخت میکنید آن محصول دارای گارانتی میباشد.

یکی دیگر از مسائل در مورد بک آپ بادی اسکن نرم افزارهای مخرب میباشد که می تواند به شدت برای سایت شما مفید واقع شود.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط