تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,622 بازدید
  • بدون نظر

سبز کردن خوانایی مطلب در افزونه yoast seo

همانطور که اطلاع دارید در نسخه جدید افزونه سئو وردپرس و نسخه حرفه ای افزونه سئو وردپرس بخش جدیدی علاوه بر رتبه سئوی مطلب اضافه شده به نام خوانایی یا readability که با آن می توانید میزان کیفیت خوانایی مطلب را مشاهده کنید. در این مقاله می خواهیم ببینیم چطور گزینه خوانایی را سبز کنیم.

 

improve-posts-readabily-by-wordpress-yoast-seo

 

اگر می خواهید خوانایی مطالب سایتتان را ارتقا دهید، باید سعی کنید گزینه خوانایی برای مطالب سایت شما همواره سبز باشد. این گزینه میزان خوانایی مطالب شما را بررسی می کند. امروز قصد داریم میزان خوانایی مطالب سایت را ارتقا دهیم با استفاده از امکان جدید افزونه یواست سئو…

 

نحوه بهبود خوانایی مطالب سایت

وقتی در حال نوشتن مطلب روی سایت وردپرس خود هستید، صفحه را اسکرول کرده و بخش yoast seo را مشاهده کنید. تب خوانایی در واقع همان بخشی هست که تازه به یواست سئو اضافه شده تا خوانایی مطالب سایت شما را بهبود بخشد.

 

اولین چیزی که این افزونه از شما می خواهد اینست که میزان کلماتی که در جملات بکار می برید را کاهش دهید. خطای قرمز رنگی که در بالای همین صفحه مشاهده می کنید. می توانید روی علامت چشمی که سمت راست جمله مشاهده می کنید کلیک کنید تا جملاتی که طول زیادی دارند را برای شما نمایش دهد. مثل تصویر زیر:

 

سعی کنید پس از هر عنوان یا هدینگی که در متن مطالب اضافه می کنید بیشتر از 300 کلمه استفاده نکنید. اینکار باعث طولانی شدن پاراگراف ها و بخش های نوشته شما می شود و کاربر را از خواندن محتوای شما خسته می کند.

مورد دیگری که باید رعایت کنید اینست که شما باید از نیم فاصله در بین خطوط استفاده کنید. یعنی با استفاده از کلید shift+enter به جای enter فاصله بین خطوط یک پاراگراف را کمتر کنید.

و در نهایت سعی کنید از فونت های مختلف برای عنوان ها و متن مطالب استفاده کنید.

 

با این موارد می توانید خوانایی مطالب سایتتان را بهبود دهید تا خوانندگان رغبت بیشتری به مطالعه و مرور سایت شما داشته باشند ، در آینده شاهد تغییرات چشمگیری در بخش readability checker افزونه سئو یواست خواهیم بود. موفق و پیروز باشید. 😉

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده