تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 4,197 بازدید
  • بدون نظر

افزونه وردپرس قفل گذاری برای مطالب سایت

آیا مایل به خصوصی کردن وبلاگ وردپرس خود هستید؟ ما در این مقاله نحوه ی خصوصی کردن وبلاگ را به شما آموزش میدهیم. همچنین نحوه نوشتن یک نوشته محافظت شده با رمز عبور در وردپرس برای کسانیکه میخواهند یک وبلاگ عمومی با پست های خصوصی ایجاد کنند را پوشش میدهیم.

my-private-site

چه کسی و چه زمانی به وبلاگ خصوصی نیاز دارد؟

  • یک وبلاگ خصوصی وردپرس برای به اشتراک گذاشتن مناسبت های خانوادگی مفید است،عکسهای عروسی،عکسهای کودک و عکسهای خانوادگی یا دوستانه.
  • یک وبلاگ خصوصی میتواند بعنوان دفتر خاطرات خصوصی یا مجله استفاده شود.
  • کارهای تیمی روی پروژه میتواند بر روی یک وبلاگ خصوصی همکاری شود.
  • یک وب سایت تحت ساخت و ساز برای مشاهده عموم آماده نیست.
  • یک وب سایت کلاس میتواند خصوصی شود و تنها برای دانش آموزان ثبت نام شده در دسترس باشد.

ایجاد یک وب سایت وردپرس کاملا خصوصی

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه My Private Site است. پس از فعال سازی به صفحه تنظیمات>Private Site برای پیکربندی تنظیمات افزونه بروید.

ابتدا باید بخش Make Site Private را تیک بزنید تا سایت شما را خصوصی کند. بخش بعد اجازه دادن به کاربران برای ثبت نام در سایت وردپرس شماست. اگر نمیخواهید کاربران در سایت شما ثبت نام کنند میتوانید این بخش را رد کنید. در بخش Landing Location میتوانید صفحه ای را که میخواهید کاربر پس از ورود ببیند را انتخاب کنید. بطور پیش فرض افزونه آنها را به آدرسی که قبل از ورود به سیستم درخواست داده اند بازمیگرداند. همچنین میتوانید کاربران را به صفحه نخست،داشبورد مدیر و دیگر آدرسها در سایت وردپرس تغییر مسیر دهید.

بخش صفحه ورود سفارشی تنها زمانی مناسب است که از  custom login page در سایت وردپرس خود استفاده کنید. جعبه را تیک زده و آدرس صفحه ورود سفارشی خود را فراهم کنید. سپس افزونه از آن بعنوان آدرس ورود به صفحه استفاده میکند.

افزونه سایت شخصی ما به شما اجازه ی حذف برخی قسمتهای وب سایت از خصوصی بودن را میدهد. برای مثال اگر از صفحه اصلی ثابت استفاده میکنید و میخواهید کاربران آنرا ببینند میتوانید آنرا بعنوان یک استثناء اضافه کنید. همچنین میتوانید آدرسهای دیگر مانند صفحه تماس با ما را بعنوان لیست خروج را اضافه کنید.

برای ذخیره تنظیمات روی SAVE کلیک کنید. هم اکنون از افراد بازدید کننده خواسته میشود قبل از دیدن وب سایت شما وارد آن شوند. بسته به تنظیمات شما کاربران ممکن است قادر به دیدن صفحه حذف باشند یا فقط صفحه ورود را ببینند.

ایجاد پست شخصی فردی در وردپرس

وردپرس دارای یک ویژگی ساختاری است که به شما اجازه ی ایجاد پست یا صفحه خصوصی همراه با رمز عبور را میدهد. برای ایجاد پست خصوصی وردپرس نیاز دارید که در وردپرس یک پست جدید ایجاد کنید یا پست موجود را ویرایش کنید. در صفحه ویرایشگر پست در جعبه ی انتشار گزینه نمایانی را خواهید دید. روی لینک ویرایش در نمایانی کلیک کنید. در آنجا گزینه ای برای خصوصی کردن پست یا ایجاد رمز عبور روی آن خواهید دید. گزینه خصوصی را برای خصوصی کردن یا ایجاد رمز عبور انتخاب کنید.

اگر گزینه محافظت با رمز عبور را برای پست وردپرس انتخاب کنید،وردپرس از شما میخواهد که رمز عبور را وارد کنید. کاربران برای دیدن پست باید رمز را بصورت صحیح وارد کنند. میتوانید این رمز را برای دوستان خود از طریق ایمیل بفرستید تا پست شما را ببینند.

مهم: لطفا توجه داشته باشید که افراد با نقش کاربر از ویرایشگر یا مدیر با ورود به بخش مدیریت وردپرس میتوانند پست خصوصی شده را ببینند. اما اگر شما تنها کاربر سایت هستید از این موضوع نگران نباشید.

 

» دانلود مستقیم

» حجم : 26/94 کیلوبایت

» منبع : ایکس اسکریپت

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط