تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,153 بازدید
  • بدون نظر

نحوه حذف فایلهای قدیمی هسته وردپرس

به عنوان یک نرم افزار سورس باز،  وردپرس به طور منظم توسط جامعه جهانی آپدیت میشود. نسخه های امنیتی و جدید وردپرس بصورت منظم منتشر شده است. با هر نسخه جدید وردپرس، برخی از توابع منسوخ شده  و برخی به فایل های غیر ضروری تبدیل شده است. با این حال، به روز رسانی به صورت خودکار نمیتواند فایل اصلی قدیمی را  حذف کند. این فایل ها می تواند توسط هکرها برای مخفی کردن کد backdoor مورد هدف قرار گیرد. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فایلهای اصلی قدیمی را حذف کنید.

 

delete-wordpress-core-old

 

در ابتدا شما نیاز به نصب و فعالسازی افزونه Old Core Files دارید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. بعد از فعالسازی این افزونه به صفحه تنظیمات افزونه در این قسمت بروید.

 

ابزار ها » Old Core Files

این افزونه تمام فایل های اصلی قدیمی که دیگر مورد نیاز آخرین نسخه وردپرس نیست را لیست میکند.

 

در حال حاضر این افزونه دکمه حذف ندارد. با این حال، نویسندگان افزونه قصد دارند که یک دکمه حذف در نسخه های آینده از پلاگین قراردهند. در حال حاضر شما لیستی از فایل هایی که فقط بر روی سرورتان قرار دارند و کاری انجام نمیدهند و اجرایی هستند را دارید، شما می توانید آنها را به صورت دستی با استفاده از FTP حذف کنید. در حالی که شما در حال حذف فایل های اصلی ناخواسته هستید، ممکن است بخواهید همه قالب ها و افزونه های غیر فعال را که تنها روی سرورتان قرار دارند را حذف کنید. فراموش نکنید که  اگر میخواهید آنها را دوباره اضافه کنید یک بکاپ از آن تهیه کنید. در نهایت، ما توصیه میکنیم که شما نصب وردپرس خود را با غیرفعال کردن پی اچ پی اجرایی در برخی از دایرکتوری های وردپرس مقاوم کنید. امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا امنیت سایت وردپرستان را بالا ببرید.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط