تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,740 بازدید
  • بدون نظر

ساخت رمز عبور تصادفی برای کاربر در وردپرس

استفاده از رمز عبورهای قوی برای امنیت وردپرس ضروری است. گاهی اوقات مدیر سایت با افزودن کاربر جدید به سایت از رمز عبورهای ساده مانند test123 استفاده میکنند و امید دارند کاربر رمز را تغییر دهد. اما اغلب کاربران به دلیل راحتی رمز در به خاطر سپردن آنرا تغییر نمیدهند. اگر یک سایت با چند کاربر دارید باید از رمز عبورهای قوی استفاده کنید. در این مقاله روش افزودن ژنراتور رمز عبور کاربر در وردپرس را آموزش میدهیم.

 

Simple-User-Password-Generator

 

 

ابتدا نیاز دارید برای وردپرس افزونه  Simple User Password Generator را نصب و فعال کنید که پس از فعال سازی افزونه یک گزینه Generate Password به صفحه ی Add New User اضافه میکند و صفحه کاربر را ویرایش میکند. با کلیک روی این گزینه یک رمز عبور قوی برای کاربر جدید تولید میشود. گزینه ی send this new password to the user را تیک بزنید.

 

افزونه گزینه ی دیگری نیز به این صفحه اضافه میکند که یادآوری به تغییر رمز توسط کاربر را فعال میکند. با کلیک روی این گزینه هنگام ورود کاربر اطلاعیه ای برای او نمایش داده میشود که به آنها یادآوری میکند رمز عبور خود را تغییر دهند.

 

زمان افزودن کاربر جدید به سایت وردپرس باید یک رمز عبور قوی برای آنها تعیین کنید. اگر چند نویسنده در حال کار باشند و شما کاربران را با رمز عبورهای پیش فرضی مانند test123 اضافه میکنید سپس شما سایت خود را در خطر می اندازید.

 

نکته: در نسخه جدید وردپرس این قابلیت اضافه شده ٬ اما پیام تغییر رمز به کاربر نمایش داده نمی شود.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط