تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,289 بازدید
  • بدون نظر

delete-plugin

حذف کامل افزونه وردپرس

همه ما مجبوریم روی وردپرس افزونه نصب کنیم. افزونه هایی که در یک لحظه بنظر می آید حل کننده مشکلات ما باشند اما بعد از گذشت چند وقت از نصب آنها پشیمان می شویم 😀 حالا این سوال پیش می آید که چطور یک افزونه را بصورت کامل همراه با اطلاعاتش از روی وردپرس حذف کنیم تا دیگر هیچ رد و نشانی از این افزونه روی سایتمان پیدا نکنیم.

حذف افزونه از لیست افزونه های وردپرس

حالا فرض کنیم یک افزونه را روی سایتمان نصب کرده ایم. ابتدا وارد بخش افزونه ها > افزونه های نصب شده می شویم.سپس افزونه مورد نظر را از لیست افزونه ها پیدا کرده و روی غیر فعال کردن افزونه کلیک می کنیم. بعد از غیر فعال شدن افزونه می توانید روی پاک کردن کلیک کنید. خب با کلیک روی پاک کردن افزونه از روی وردپرس حذف می شود اما حقیقت ماجرا این هست که با حذف افزونه از بخش افزونه ها ، تمامی اطلاعات و رد پاهای آن از روی سایت شما حذف نشده.

 

plugins

 

حذف فایل های افزونه از روی هاست

برخی افزونه ها پوشه ها و فایل هایی را روی هاست شما ایجاد می کنند. کافیست با یک نرم افزار اف تی پی مثل filezilla وارد فایل های هاست خود شوید و پوشه wp-content را باز کنید. هر پوشه ای که در این فولدر و فولدر plugins میبینید که با نام افزونه شما شباهت دارد را می توانید حذف کنید. البته دقت کنید فایل هایی که دقیقا اطلاع ندارید بستگی به این افزونه دارند یا نه را حذف نکنید. پیشنهاد می کنم قبل از اینکار با backupbuddy یک بک آپ کامل از سایتتان بگیرید.

 

deleteextrafiles

 

پاک کردن جداول افزونه از دیتابیس وردپرس

حالا کافیست دیتابیس سایتتان را هم خالی کنید از اطلاعات این افزونه کذایی 😀 شما باید وارد بخش phpmyadmin هاست خود شوید. از اینجا می توانید دیتابیس خود را انتخاب کنید و جداول آنرا ببینید.

 

droptables

 

حالا ببینید جداول افزونه کدام هست. مطابق تصویر زیر جداولی که با افزونه شما همخوانی دارند را تیک بزنید. از بخش with selected می توانید آنها را drop کنید تا برای همیشه از شر این اطلاعات بدردنخور خلاص شوید. در این بخش هم دقت کنید جداول سایر افزونه ها را اشتباهی پاک نکنید.

موفق و پیروز باشید!

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط