تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,704 بازدید
  • بدون نظر

آموزش افزودن کلمات کلیدی و توضیحات متا در وردپرس

آیا دوست دارید کلیدواژه ها و توضیحات متا را به درستی به وردپرس اضافه نمایید؟ کلیدواژه ها و توضیحات متا باعث می شوند تا سئوی وب سایتتان را بهبود ببخشید. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کلیدواژه ها و توضیحات متا را به درستی به وردپرس اضافه نمایید.

 

add-keywords-to-wordpress

 

چرا باید کلیدواژه ها و توضیحات متا به وردپرس اضافه شوند؟

کلیدواژه ها و توضیحات متا باعث میشوند تا اطلاعات بیشتری را به موتورهای جستجو در مورد محتوای پست ها و صفحات خودتون بدهید.در واقع کلمات کلیدی،عبارات یا کلمات مهمی هستند که باعث میشوند تا افراد به وسیله ی آن ها،محتوایی را که علاقه مند به آن می باشند پیدا کنند.توضیحات متا یک توضیح مختصری هست که نشان میدهد صفحه یا پست شما در رابطه با چه موضوعی می باشد.کلیدواژه ها و توضیحات متا در واقع همان متا تگ ها در HTML می باشند و وارد هدر وب سایت شما می شوند.افزونه های سئوی وردپرس، افزودن کلیدواژه ها و توضیحات متا را برای شما فوق العاده  آسان نموده است.

 

کلید واژه ها و توضیحات متا چقدر برای سئو اهمیت دارند؟

موتورهای جستجو،به طور دقیق اعلام نمی کنند که چه مقدار از تمرکز آن ها بر روی کلیدواژه ها و توضیحات متا برای رتبه دهی اختصاص داده شده است.البته باید گفت کاملا آشکار است که آن ها از اهمیت زیادی برخوردارند و به رتبه ی بهتر شما کمک چشمگیری می کنند.

 

بعضی از کارشناسان سئو بر این باورند که کلیدواژه ها از اهمیت خاصی برخوردار نیستند.حتی خود شرکت گوگل میگوید که کلیدواژه ها برای آن ها اهمیت چندانی ندارد.با این حال کارشناسان دیگر در زمینه ی سئو مخالف این دسته از نظرات می باشند و به کاربران،استفاده از کلیدواژه ها را توصیه می کنند.از سویی دیگر توضیحات متا: توضیحات متا خیلی اهمیت دارد زیرا شما میتوانید با استفاده از آن نظر کاربران را جلب کنید.حال اجازه دهید تا به این مسئله بپردازیم که چگونه میتوانید به راحتی کلیدواژه ها و توضیحات متا را در وردپرس اضافه نمایید.

توجه: برای این آموزش،از افزونه ی  Yoast SEO استفاده خواهیم کرد. در ابتدا آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید و این افزونه را نصب کنید.

 

فعال کردن پشتیبانی کلیدواژه ها در Yoast SEO  

Yoast SEO به منظور پشتیبانی از کلیدواژه ها و توضیحات متا به وجود آمده است.با این حال ویژگی کلیدواژه ها به صورت پیش فرض غیرفعال می باشد.توجه کنید که شما به منظور استفاده از کلیدواژه ها بر روی سایت وردپرسی خود،نیاز دارید تا آن را فعال کنید.برای این کار باید به بخش سئو> پیشخوان رفته و سپس بر روی تب قابلیت ها کلیک کنید.

 

حال بر روی وضعیت که در زیر گزینه ی تنظیمات پیشرفته برگه قرار گرفته کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید تا تغییرات شما ذخیره گردند.

بعد از این کار، صفحه تنظیمات Yoast SEO نمایش داده خواهد شد و شما قادر خواهید شد تا گزینه های بیشتری را در زیر منوی SEO ببینید.حال به بخش

سئو > عنوان ها و متاها بروید و سپس بر روی تب دیگر کلیک نمایید.

 

حال بر روی وضعیت که در زیر گزینه ی آیا می‌خواهید از برچسب متای کلمات کلیدی (meta keywords) استفاده کنید؟ قرار گرفته کلیک کنید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

 

شما با موفقیت پشتیبانی کلیدواژه ها را در افزونه Yoast SEO فعال کرده اید.حال شما میتوانید کلیدواژه ها را به پست ها و صفحات خود اضافه نمایید.

 

کلیدواژه ها و توضیحات متا برای پست ها و صفحات وردپرس

ابتدا شما نیاز دارید به ویرایش یک پست یا صفحه ای که میخواهید کلیدواژه ها و توضیحات متا را اضافه کنید.مقدار کمی به سمت جعبه ی Yoast SEO که در پایین ویرایشگر متن قرار دارد اسکرول کنید.عنوان سایت و توضیحاتی که به صورت پیش فرض تولید شده اند را در یک قطعه خواهید دید.فیلد کلیدواژه ها را در زیر مشاهده نمایید.

 

لازم است که کلیدواژه های خود را به وسیله ی کاما از هم جدا کنید و از 10 کلیدواژه یا عبارت بیشتر استفاده ننمایید.مطمئن شوید از کلیدواژه هایی استفاده می کنید که به محتوای شما مربوط می باشد و قبلا از آن کلیدواژه ها یا عبارات درون مقاله ی خود استفاده کرده اید.حال بر روی دکمه ی ویرایش اسنیپت کلیک کنید و توضیحات سایت خود را در آن وارد نمایید.

مطمئن شوید که حداقل یک مرتبه از کلیدواژه ی اصلی خود در توضیحاتتان استفاده کرده باشید.

در نهایت وقتی که کلیدواژه ها و توضیحات را وارد کردید بر روی دکمه بستن اسنیپت کلیک کنید.حال می توانید توضیحات سفارشی خود را در قسمت پیش نمایش مشاهده فرمایید.

تبریک میگوییم!شما با موفقیت کلیدواژه ها و متای توضیحات را به پست وردپرس خود اضافه نمودید. حال می تونید پست یا صفحه ی خود را ذخیره یا انتشار نمایید.

 

اضافه کردن کلیدواژه ها و توضیحات متا برای صفحه اصلی

شما میتوانید کلیدواژه ها و توضیحات را برای صفحه ی اصلی سایت خود در وردپرس اضافه نمایید.در زیر به شما نحوه ی چگونگی این کار را آموزش خواهیم داد.

به بخش سئو > عنوان ها و متاها بروید و سپس بر روی تب خانه کلیک نمایید.در اینجا شما می توانید یک عنوان سفارشی،توضیحات و کلیدواژه ها برای صفحه اصلی سایتتان اضافه نمایید.

بر روی دکمه ذخیره تغییرات جهت ذخیره ی تنظیمات خود،کلیک نمایید.

 

کلیدواژه ها و توضیحات متا برای بایگانی دسته بندی ها

همچنین می توانید کلیدواژه ها و توضیحات را به صفحات بایگانی دسته بندی و تگ خود اضافه کنید.جهت این کار ابتدا وارد بخش Posts » Categories شوید.بر روی آن دسته بندی که قصد ویرایش آن را دارید بروید و سپس بر روی لینک Edit کلیک نمایید.

بعد از اینکه صفحه ویرایشگر دسته بندی باز شد به سمت پایین اسکرول نمایید تا به جعبه ی متای Yoast SEO برسید.حال بر روی دکمه ی Edit Snippet کلیک کنید و توضیحات دسته بندی خود را وارد نمایید.

حال بر روی دکمه Settings کلیک نمایید و کلیدواژه ها را وارد کنید تا برای صفحات بایگانی دسته بندی خاص استفاده شوند.

کلیک بر روی دکمه ی Update جهت ذخیره ی تنظیماتتان را فراموش نکنید.

شما می توانید روند اضافه نمودن کلیدواژه ها و توضیحات را به تگ های خود و بایگانی های طبقه بندی سفارشی دیگر تکرار نمایید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد که یادبگیرید چگونه به راحتی کلیدواژه ها و توضیحات متا را به پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

پیشنهاد میکنیم که توضیحات متا و کلیدواژه های سفارشی را به هر پست وبلاگ و صفحه ای که ایجاد میکنید،اضافه نمایید. به امید موفقیت روز افزون شما عزیزان!

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
برچسب ها
مطالب مرتبط