تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,181 بازدید
  • بدون نظر

ساخت ابزارک سفارشی در وردپرس

ابزارک راهی آسان برای قرار دادن عناصر در سایت میباشد که قبلا با آنها آشنا شده ایم. قالب ها و افزونه های زیادی وجود دارند که با استفاده از ویدجت به کاربران اجازه ی ایجاد طرح های خود را میدهند. در این مقاله ما به شما نحوه ی ایجاد ابزارک سفارشی وردپرس را آموزش میدهیم.

create-widget

ابزارک وردپرس چیست؟

در ابتدا ابزارک وردپرس برای فراهم کردن راه های ساده برای گرفتن طراحی و ساختار کنترل قالب های وردپرس برای کاربران ایجاد شد. بهترین قابلیت ویدجت ها کمک به قرار دادن تم در نوار کناری یا هر ناحیه ویدجت در وب سایت میباشد.

 

همچنین به ارائه دهندگان قالب و افزونه اجازه ی انعطاف پذیری میدهد. آنها میتوانند به فراورده ی خود قابلیتی اضافه کنند که به کاربران اجازه ی تصمیم گیری در مورد زمان و مکان استفاده از قابلیت بدون استفاده از کد را میدهند. به طور مشابه، به عنوان یک کاربر شما می توانید ویدجت خود را در یک پلاگین سایت خاص ایجاد کنید بطوری که میتوانید آنها را در هر قالبی که استفاده میکنید قرار دهید.

 

custom-widget

ساخت ابزارک در وردپرس

قبل از شروع بهتر است یک افزونه مخصوص سایت ایجاد کنید که در آن کد ویدجت را قرار دهید,همچنین میتوانید کد را در قالب فایل functions.php کپی کنید اما افزونه مخصوص سایت بهتر است. در این آموزش یک ویدجت ساده ایجاد کردیم که به بازدید کنندگان خوش آمد بگوید. کد زیر را در فایل توابع قالب سایت خود کپی کنید تا در عمل ببینید.

 

اکنون به بخش نمایش>ابزارک ها رفته و ابزارک ساخته شده را در نوار کناری قرار دهید تا عملکرد ویدجت سفارشی را ببینید. ابتدا ویدجت سفارشی ایجاد میکنیم سپس تعریفی از نحوه ی عملکرد ویدجت و چگونگی نمایش ویدجت میکنیم. در پایان ویدجت را بارگذاری میکنیم.

  • انتشار :28 فوریه 17
  • دسته بندی :
  • نویسنده :صادق
Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده