تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,613 بازدید
  • بدون نظر

همینطور که میدانید فید یا خوراک سایت به کاربران اجازه مشترک شدن و دنبال کردن مطالب سایت را می دهد و وجود آن میتواند از طریق اطلاع کاربران برای انتشار نوشته جدید تاثیر مثبتی در افزایش بازدید سایت داشته باشد. اگر در حال طراحی سایت کوچکی با وردپرس هستید که مطالب آن ثابت است و تغییر نمیکند میتوانید خوراک آنرا غیر فعال کنید، به صورت پیش فرض در تنظیمات wordpress امکان غیرفعال کردن فید وردپرس وجود ندارد. برای اینکار میتوانید از افزونه و کدهای معرفی شده در این آموزش وردپرس استفاده کنید و براحتی فید سایت تان را از کار بیاندازید.

disable-wp-rss-feeds

یکی از دلایلی که میتواند انگیزه لازم برای از کار انداختن فید را ایجاد کند عدم امکان کپی نوشته ها از طریق فید سایت است، اگر دنبال کننده های فید سایت تان بسیار کم است یا اصلا کاربری از طریق فید سایت تان را دنبال نمیکنید میتوانید انرا غیرقعال کنید.

 

افزونه غیرفعال کردن فید وردپرس

توسط افزونه Disable Feeds میتوانید خوراک فید rss تمام بخشهای سایت را غیرفعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه با مراجعه به بخش تنظیمات > خواندن تنظیمات بخش Disable Feeds Plugin که عبارتند از: امکان ریدایرکت آدرس فید به صفحه html ، نمایش پیام خطا ۴۰۴ در برگه خوراک سایت و یا عدم غیرفعال کردن خوراک را انجام دهید. در حالت پیش فرض افزونه سعی میکند کاربر را به صفحه مشابه هدایت کند به عنوان مثال اگر کاربر فید دسته وردپرس را وارد کرده باشد به برگه دسته بندی همان موضوع هدایت میشود.

 

کد فانکشن برای غیرفعال کردن فید وردپرس

اگر به هر دلیلی نمیخواهید از افزونه استفاده کنید میتوانید با کپی کدهای زیر در فایل فانکشن functions.php قالب وردپرس یا افزونه اختصاصی سایت وردپرسی تمامی فیدها را غیرفعال کنید. پس از قرار دادن کدها در فانکشن اگر کاربری به صفحه فید سایت مراجعه کند با پیام خطایی که در خط دوم مشخص شده روبرو خواهد شد.

 

 

موفق باشید.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده