تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,811 بازدید
  • بدون نظر

گاهی اوقات ممکن است گوگل سایت شما را مورد مجازات قرار دهد و اصطلاحا سایت شما را در بلک لیست خود قرار دهد اما به چه دلیل این اتفاق رخ میدهد؟ در این مقاله آموزشی ایکس اسکریپت به بررسی این چالش، دلایل ایجاد و راه های رفع آن می پردازیم و اینکه اصلا لیست سیاه گوگل جیست؟! با ما همراه باشید…

blacklist

Black List گوگل

بلوکه شدن سایت به دو روش صورت میگیرد و موتور جستجوگر از این دو روش برای انسداد سایت وارد عمل میشود:
روش اول بلوکه شدن دامنه ی سایت و روش دوم مسدود شدن آی پی سایت میباشد.
حال میخواهیم به مواردی که منجر به مسدود شدن سایت و وارد شدن آن به محدود لیست سیاه گوگل می شود، بپردازیم:

 

 

محتوای تکراری

تکرار در محتوای سایت از اولین و بارز ترین مواردی است که میتواند سایت شما را در لیست سیاه گوگل قرار دهد. شما باید مطالب جدیدی را برای سایت خود داشته باشید و از قرار دادن محتوای تکراری و حشو در سایت خود جلوگیری کنید.

 

 

عدم قرار دادن تبلیغات در سایت

موتورهای جستجوگر از سایت های رسمی و معتبر انتظار ندارند که تبلیغات بیش از حد در وبسایت راه بیندازند و آن را ارائه دهند. این امر خارج از ضوابط موتورهای جستجوگر میباشد و اگر استاندارد را رعایت نکنید در لیست سیاه گوگل قرار می گیرید!

 

 

مطالب منسجم

یکی از ویژگی های سایت مناسب، منسجم بودن آن است. یعنی صفحات سایت شما موضوع مشخصی را دنبال کنند و مطالب آن مرتبط به یکدیگر باشند و سعی کنید مطالب آن توسط افرادی حرفه ای تدوین شده و برروی سایت قرار گیرد.

 

 

سایت های مشابه

سایت هايي هستند که مطالب آن ها مشابه یکدیگر است ولی با این تفاوت که آدرس وبسایت آن ها با یکدیگر فرق دارد! در دنیای مجازی امروز این ترفندی برای بالابردن رتبه سایت به حساب می آید ولی با تمام این تفاسیر، شگرد مطرح شده مورد تایید موتورهای جستجوگر نبوده و درصورت مشاهده این ترفند، امکان بلوکه شدن سایت و رفتن به لیست سیاه گوگل وجود دارد.

 

 

عدم استفاده از سایت های هدایتگر

یکی ديگر از ترفندهایی که باعث انسداد سایت شما میشوند آن است که تعدادی از سایت ها با استفاده از صفحات سایتی که مورد تایید موتور جستجوگر قرار گرفته اند خود را ثبت میکنند درحالیکه مطالب جالبی برای کاربران ندارند و توسط سایت های استاندارد مخفی میشوند و درواقع آن ها را به عنوان صفحات ورودی بکار میگیرند تا تایید شوند درحالیکه محتوای حقیقی سایت ها مطالب دیگری ست که توسط موتورها این ترفند شناسایی و به مرور زمان از رتبه ی سایت کم شده و طی انجام دوباره اینکار، سایت مسدود شده و وارد لیست سیاه گوگل میشود

 

 

متن های غیرقابل مطالعه

این روش نیز یکی دیگر از ترفند های سایت های غیراستاندارد برای بالابردن رتبه سایت میباشد که باعث مسدود شدن آن ها میشود. دراین روش رنگ خط متن همرنگ با رنگ پس زمینه میشود. این روش برای مطالبی استفاده میشود که نباید به طور واضح درصفحه نشان داده شود. اگر این مطالب به صورت عامیانه و عادی درصفحه سایت نمایش داده شوند، مشکلی برای سایت بوجود نمی آید اما این ترفند باعث حساس شدن موتورهای جستجوگر میشوند و باعث کاهش رتبه و در انتها با مکرر بودن این اعمال، سایت موردنظر مسدود میشود.

 

 

تشکیل سایت های متعدد

وقتی شما میخواهید سایتی را به ثبت برسانید هنگامی که یکبار در یک روز اقدام به ثبت سایت به دفعات زیاد میکنید، اگر بار اول موتورهای جست و جو سایت شما را ثبت نکردند شما نباید روی درخواست اصرار کرده و مکرر آن را تکرار کنید زیرا به این عمل حساسیت نشان داده و ممکن است سایت را وارد لیست سیاه گوگل کنند. از اقداماتی که قبل از ثبت کردن سایت خود باید انجام دهید آن است که بخش قوانین و ضوابط موتور جستجوگر مربوطه را مطالعه کنید تا از اطلاعات آن مطلع شوید زیرا در بعضی موتورها فاصله دفعات ثبت با یکدیگر به مدت ۳۰ روز میباشد و این فاصله زمانی درموتورها متفاوت است. پس با مطالعه اطلاعات موتور جستجوگر موردنظر ازاین پیشامد جلوگیری کنید.

 

 

بکار نبردن واژه های مهم و اساسی مرتبط

سایت ها می بایست محتوایی مناسب و جالب که دارای کلمات کلیدی مناسبی هستند را ایجاد کنند به دلیل آنکه ارزش محتوای سایت را بالا می برد و در غیر اینصورت اگر از کلمه های نامربوط استفاده شود باعث کاهش رتبه سایت میشود بعنوان مثال اگر ما عنوان صفحه وب را به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنیم ممکن است توسط موتور جستجو سایت را مسدود کند. عاقلانه ترین روش این است که تعدادی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت خود را درقسمت کلمات کلیدی  سایت قرار دهیم.

 

 

ثبت سایت به صورت غیر مستقیم

شاید برایتان پیش بیاید که سایت های گوناگونی پیشنهاداتی مبنی بر ثبت سایت شما درموتور جستجو به صورت متعدد میدهند که این روش هم جزء روش های ممنوع میباشد و باعث کاهش رتبه ی سایت و درنهایت وارد شدن سایت به لیست سیاه گوگل میشود.

 

 

صفحه های ورودی

صفحات بهینه سازی شده که محتوای چندانی برای استفاده ی کاربران ندارند و فقط حکم وسیله رد شدن از مرز تاییدی موتور جستجوگر را دارند. کاربرد دیگر آن ها نیز این است که میتوانند کاربر را هدایت کنند تا از صفحات اصلی سایت دیدن کند، حال چه بصورت خودکار و یا چه بصورت انتخابی توسط خود کاربر باشد. میتوان این صفحات را از دید کاربران پنهان نمود اما اینکار ضد قوانین و شرایط موتورها میباشد و باعث مسدود شدن سایت میشود

 

 

سایت رایگان

شما ممکن است تمامی تکنیک های بهینه سازی را بصورت کامل اجرا کرده باشید ولی بازهم سایت شما مسدود شود، ممکن است دلیل آن استفاده از سایت های رایگان باشد. سایت های رایگان بصورت مداوم دردسترس نیستند و هنگامیکه این شرایط بوجود آید بدلیل اتمام پهنای باند مصرف شده،  رتبه سایت کاهش میابد. ابن کاهش رتبه مربوط به ارزان یا گران بودن سایت نیست و ممکن است برای تمامی سایت ها این اتفاق بیفتد.  هنگامیکه موتور جست و جو به سایت شما مراجعه میکند ولی سایت شما دردسترس نباشد، تاثیر زیادی بررتبه شما گذاشته و آن را کاهش میدهد. به همین دلیل است که استفاده از سایت های رایگان یا ارزان برای سایت شناخته شده و حرفه ای راه مناسبی نیست.

 

 

آدرس اینترنتی

ممکن است شما تمامی موارد بالا را رعایت کرده باشید ولی باز هم سایت شما مسدود و از فهرست حذف شده باشد.
تنها علت باقی مانده میتواند سرویس هاستینگ شما باشد که دچار مشکل شده است.  گاهی موتور جستجوگر درهمان ابتدا آدرس آی پی یک سایت دیگری را مسدود میکند و اینکار باعث میشود سایت های دیگر که از آن آی پی استفاده میکنند نیز مختل میشوند. البته این اختلال معمولا برای هاستینگ هایی رخ میدهد که با روش های غیر مجاز سایت خود را به ثبت میرسانند.

  • انتشار :26 فوریه 17
  • دسته بندی :
  • نویسنده :صادق
Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط