تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,620 بازدید
  • بدون نظر

پس از آپگرید به جوملا 3.6 ممکن است با حالتی روبرو شده باشید که وقتی میخواهید از طریق پنل مدیریت جوملا، افزونه ی جدیدی را بر روی سیستم نصب کنید، پیام خطای  “No installation plugin has been enabled. At least one must be enabled to be able to use the installer. Go to the Plugin Manager to enable the plugins.” یا “هیچ پلاگین نصبی فعال نشده است. حداقل باید یکی فعال باشد با نصب قادر به استفاده از آن باشد. به مسیر مدیریت پلاگین جهت فعال کردن پلاگین ها بروید.” برای شما به نمایش در بیاید. رفع این مشکل در واقع بسیار آسان است و اصلا جای نگرانی نیست. ما را همراهی کنید تا به همراه هم این مشکل را برطرف کنیم.

 

apple-touch-icon-180x180

برای رفع پیام هیچ پلاگین نصبی فعال نشده است در جوملا به شکل زیر عمل کنید:

 

  1. در ناحیه مدیریت جوملا از منوی افزونه ها، به زیرمنوی مدیریت و سپس کاوش مراجعه کنید.
  2. اندکی صبر کنید تا لیست افزونه های یافته شده برای شما به نمایش در بیاید. اگر افزونه ای برایتان نمایش داده نشد، خودتان روی دکمه ی جستجو کلیک کنید تا لیست افزونه ها نمایان شود.
  3. در اینجا باید حدودا 3 یا 4 عدد افزونه پیدا کنید که نامهایی مشابه Installer – Install from Upload و Installer – Install from Folder و Installer – Install from URL دارند. کلیه ی افزونه هایی که با ساختاری مشابه نام افزونه های نام برده شده مشاهده میکنید را انتخاب کرده و آنها را نصب کنید.
  4. پس از نصب آیتم های بالا، حالا از منوی افزونه ها به زیرمنوی پلاگین ها مراجعه کنید.
  5. تمام افزونه هایی که در مرحله ی 3 نصب کرده بودید را پیدا کرده و آنها را فعال کنید.
  6. حالا اگر مراحل را به درستی دنبال کرده باشید باید بدون مشکل قادر به نصب افزونه های دلخواه خود مانند گذشته باشید.

 

امیدواریم اگر احیانا با چنین مشکلی مواجه شده بودید/یا شدید، این آموزش کوتاه بتواند در وقت شما صرفه جویی کرده و مشکل شما را سریعا برطرف کند.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده