تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,830 بازدید
  • بدون نظر

اگر دارای سایتی با موضوع آموزش هستید که در حوزه انتشار مقالات آموزشی و علمی فعال هستید مسلما بیشتر بازدیدکننده هایتان را دانش آموزان و افراد محصل جامعه تشکیل می دهند این کاربران برای انجام تحقیق و تکالیف شان نیاز به استفاده از نوشته های سایت تان دارند. مدیر چنین سایتی می تواند برای راحتی کار بازدیدکنندگان قابلیت پرینت گرفتن از مطالب را فراهم کند اگر از رودپرس استفاده می کنید می توانید به کمک افزونه دکمه پرینت وردپرس امکان print گرفتن از نوشته و برگه وردپرس را تنها با کلیک بر روی آیکون آن ایجاد کنید. جهت معرفی افزونه و نحوه استفاده از آن با ما همراه باشید.

 

print

 

 

آموزش استفاده از افزونه دکمه پرینت وردپرس

یکی از محبوب ترین افزونه های ایجاد قابلیت پرینت مطالب و برگه ها Print-O-Matic می باشد این پلاگین قدرتمند و کاربردی را می توان به قرار دادن کد میانبر [print-me] در محل مورد نظر از مطالب بکار گرفت همچنین می توان در هنگام کدنویسی قالب وردپرس کدمیانبر را در کنار اطلاعات پست قرار داد تا ظاهر زیباتری برای مطالب ایجاد کرد. نحوه کار با افزونه بسیار راحت می باشد.

 

پس از نصب و فعال سازی با مراجعه به تنظیمات آن div ای که قصد دارید با کلیک بر روی دکمه پرینت انتخاب شود و عملیات print گرفتن روی آن صورت بگیرد را انتخاب کنید. اگر کدنویسی html پوسته وردپرس تان استاندارد باشد منظور برچسب article می باشد. در مرحله بعد آیکون مورد نمایش را از بین چند آیکون موجود انتخاب می کنید سپس می توانید با نوشتن استایل css دلخواه بخشهایی مانند برچسب مطالب، دسته بندی، نام نویسنده، تاریخ انتشار و … را مخفی کنید تا در برگه پرینت شده نمایش داده نشوند. افزونه دکمه پرینت وردپرس با استفاده از توابع جی کوئری کار می کند. صفحه افزونه در مخزن وردپرس

 

افزونه دیگری با نام WP-Print نیز موجود است که عملکرد کاملا مشابهی با Print-O-Matic دارد در صورت تمایل می توانید یکی از آنها را بکار بگیرید.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط