تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,822 بازدید
  • بدون نظر

مسئله ای که کاربران در وردپرس با آن روبرو هستند رونوشت های مقاله ها یا همان پست ها در وردپرس است. رونوشت ها یا Revisions نسخه های قدیمی تر یک نوشته از بدو کلیک خوردن دکمه ی “افزودن نوشته” در وردپرس تا آخرین تاریخی که نوشته منتشر میشود برای نوشته ذخیره می شوند. رونوشت ها کمک میکنند تا هر بار که بخواهیم تغییرات را به عقب برگردانیم از آنها استفاده کنند.

 

Simple-Revisions-Delete-1

 

رونوشت ها چگونه افزایش پیدا میکنند؟ هربار که وارد وردپرس میشوید تا روی نوشته ی پیش نویس خود تغییرات ایجاد کرده و دکمه ی “ذخیره” را می فشارید رونوشت جدید افزونه ساخته میشود! آخرین رونوشت همان یکی مانده به نوشته ی منتشر شده است. چرا از شر رونوشت ها خلاص شویم؟ در ادامه با ما باشید.

 

افزونه وردپرس حذف رونوشت های پست Simple Revisions Delete

افزونه نام برده یکی از افزونه های رایگان وردپرس است که در مخزن برچسب “بهینه سازی” را دارد و اگر در دسته بندی افزونه های بهینه سازی به دنبال افزونه های مختلف باشید به این افزونه هم برخورد خواهید کرد! اما واقعا رونوشت های نوشته در وردپرس، کاری اضافی انجام میدهند؟ آیا رونوشت ها سرعت وبسایت شما را برای کاربران کاهش میدهند؟ بهتر است بدانید که رونوشت از پیشتازان وبسایت های اینترنتی سئو شده است. و این یعنی وردپرس که روز به روز به فکر بهینه شدن و وسعت است، حتما راهکاری برای رونوشته ها هم خواهد داشت!

 

هنگامی که وردپرس از نوشته های شما ذخیره درست میکند برای این است که هر گونه تغییراتی که هر بار در نوشته ها باعث تغییر کلی نوشته شده است را داشته باشید، این رونوشت ها اطلاعات سابق هستند و برای نوشته ها در دسترس هستند، هر وقت بخواهید میتوانید از آنها استفاده کنید.

 

اما نکته در اینجاست که همه احساس میکنند اگر از شر رونوشت ها خلاص شوند، وبسایت سریعتر و بهینه تری خواهند داشت.

 

این جمله نصف و نیمه صحیح است، اگر بخواهید وبسایت بهینه تری داشته باشید میتوانید از افزونه وردپرس Simple Revisions Delete استفاده کرده و رونوشت های قدیمی نوشته های خود را کاملا پاک کنید. اینکار حجم دیتابیس را کم میکند.

 

اما چرا سرعت را افزایش نمیدهد؟ چون وردپرس بهینه است، هنگامی که کاربر یکی از مقالات شما را میخواند در بخش کاربری Front-End فقط آخرین رونوشتی که منتشر شده است را مشاهده خواهد کرد. بنابراین یک مقاله برای وی بارگذاری شده و سرعت با حذف دیگر رونوشت های پست، هیچ تغییری نخواهد کرد.

 

آموزش تصویری کار با افزونه وردپرس Simple Revisions Delete

افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی به بخش نوشته های خود رفته و نوشته ای که رونوشت زیادی دارد را انتخاب کنید، در حالت ویرایش نوشته را باز کنید. فرقی نمیکند نوشته منتشر شده باشد یا پیش نویس باشد

 

مشاهده خواهید کرد که در بخش رونوشت ها، گزینه ی حذف رونوشت اضافه شده و شما به آسانی میتوانید رونوشت ها را حذف کنید.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط