تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 4,172 بازدید
  • بدون نظر

اگر مدتی با وردپرس سر و کله زده باشید به خوبی میدانید که در بخش ابزارکهای وردپرس، یک ابزارک متنی نیز برای شما در نظر گرفته شده است که میتوانید با استفاده از آن محتوای HTML دلخواه خود را به وبسایتتان بیافزایید. اما خوب مشکل اینجاست که کار با این ابزارک نیاز به کمی تا قسمتی آگاهی در مورد تگ های HTML و نحوه ی کاربری آنها دارد وگرنه تنها چیزی که از این ابزارک عایدتان خواهد شد چند خط نوشته ی ساده بدون هیچ گونه رنگ، لینک یا تصویر است.

 

wordpress-logo-stacked-rgb

 

البته شکی نیست که راه حل های فراوانی برای حل کردن این مشکل وجود دارد، مثلا ممکن است شما از نرم افزارهایی مانند Dream Weaver یا Microsoft Expression Web در این زمینه کمک بگیرید ولی این کار هم برای همه ساده نیست. شاید بارها با خودتان فکر کرده باشید که کاش میشد ساختن ابزارکهای مورد نیازتان به سادگی نوشتن یک مطلب در ویرایشگر وردپرس بود. مگر نه؟

 

 

افزونه ای که امروز به شما معرفی خواهم کرد دقیقا قرار است همین کار را برای شما انجام دهد. توسط این افزونه قادر خواهید بود هر محتوایی که مایل هستید را ابتدا توسط ویرایشگر وردپرس ایجاد کرده و سپس با چند کلیک ساده آن را برای نمایش به عنوان ابزارک انتخاب نمایید و به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید. مزیت این روش این است که شما میتوانید به سادگی لینک های دلخواه خود را با استفاده از دیالوگ اضافه کردن لینک در ویرایشگر و تصاویر و سایر موارد نیازتان را نیز دقیقا به همین سادگی به ابزارک مورد نظرتان اضافه کنید. تصور کنید که با کمک گرفتن از افزونه های معروف استفاده از Shortcode ها چه استایلها و امکانات جالبی میتوان به چنین ابزارکی اضافه کرد.

 

 

خوب اجازه بدهید به سراغ اصل مطلب برویم و با هم با کارکرد این افزونه آشنا شویم. برای شروع کار باید ابتدا افزونه ی مورد نظرمان که WYSIWYG Widgets نام دارد را با کلیک بر روی اینجا دانلود کرده و بر روی وردپرس خود نصب کنید. (یا به طور اتوماتیک از طریق مدیریت وردپرس این کار را انجام دهید)

 

 

پس از فعال شدن این افزونه خواهید دید که یک گزینه ی جدید به نوار منوی اصلی بخش مدیریت وردپرس با عنوان “Widget Blocks” اضافه خواهد شد. شما در این بخش میتوانید با کلیک بر روی گزینه ی Add New با استفاده از ویرایشگر وردپرس محتوای دلخواهتان را برای ابزارکتان آماده کرده و با کلیک بر روی Widget Bock کلیک بلاک هایی که تا به حال جهت استفاده در افزونه ی WYSIWYG Widgets آماده کرده اید را مشاهده و ویرایش نمایید. خوب برای شروع کار کافی است یک بلاک جدید برای خود ایجاد کرده و محتوای دلخواه خود را درون آن قرار دهید.

 

 

حالا به منوی ابزارک های وردپرس بروید و ابزارک WYSIWYG Widget را به سایدبار مورد نظرتان اضافه کنید. بلاک مورد نظرتان را در این ابزارک انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید. همین! کار شما تمام است. خواهید دید که ابزارکی که به تازگی ساخته این به بهترین شکل در محلی که انتخاب کرده بودید به نمایش در خواهد آمد. البته شما این انتخاب را هم دارید که تعیین کنید آیا مایل هستید عنوان ابزارکتان نمایش داده شود یا خیر. در حالتی که پاسخ شما مثبت باشد، عنوان نوشته شما به صورت اتوماتیک برای ابزارکی که به تازگی ساخته اید به نمایش در خواهد آمد.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده