تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,444 بازدید
  • بدون نظر

قالب ها و افزونه های Null شده

 

10 دلیل برای استفاده نکردن از قالب ها و افزونه های Null شده (کرک شده)

با درود خدمت شما عزیزان

متاسفانه امروزه شاهد پخش شدن فایل های قالب ها و افزونه ها به صورت Null (نال) هستیم. متاسفانه افراد سودجو، بر روی این محصولات تغییراتی اعمال می کنند که بتوانند از مصرف کنندگان این محصولات سوء استفاده کنند و با این روش درآمدزایی و یا صدمه های جدی به وب سایت آنها وارد کنند.

از این رو، نیاز دیده شد ۶ دلیل برای استفاده نکردن از قالب ها و افزونه های Null شده یا همان کرک شده را به صورت کامل توضیح دهیم :

قالب ها و افزونه های Null شده چیستند؟!

قالب ها و افزونه های (نال – Null – کرک شده) ، بدین معناست که محصول مذکور از حالت کد گذاری شده خارج شده و محدودیت لایسنسی آن برداشته شده است، که این امر با تغییر فایلهای متعددی صورت می گیرد، به زبان ساده تر قالب و یا افزونه ها کرک می شوند.

1: کدهای مخرب

این نوع کدها، در فرم های کدهای قالب و یا افزونه قرار داده می شوند، عموما به صورت کلیک بر روی وب سایت مشاهده می شوند. به طور مثال : در هنگام کلیک بر روی یک تصویر، به وب سایت دیگری هدایت می شوید و یا دچار یک صفحه باز شونده می شوید که تبلیغاتی را برای شما نمایش می دهد.

2: اضافه کردن Backlink

در این این روش، یک یا چندین لینک در محتوای وب سایت قرار گرفته می شود، که تشخیص و یافتن آن، در صورت وجود مطالب زیاد بر روی وب سایتتان بسیار مشکل می باشد، پس به راحتی نمی توان آنها را حذف کرد.

از این روش استفاده می کنند تا آمار وب سایت خودشان را با Backlink کردن در وب سایت های استفاده کنندگان بالا ببرند.

3: اضافه کردن حفره های امنیتی

متاسفانه در برخی مواقع، شاهد این مورد هستیم که بعد از نصب افزونه ها و قالب های Null شده، کدهایی به فایل های اصلی WordPress اضافه می شود که یک حفره امنیتی (Backdoor) ایجاد کرده و از این طریق می توانند به اطلاعات وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و آسیب های جدی به وب سایت شما وارد شود.

از جمله : دسترسی به پایگاه داده، حذف فایل ها و بدترین حالت ممکن برای وب سایت شما Deface شدن وب سایت! یعنی تغییر چهره سایت! فکرش رو کنید!

4: مشکل ناسازگاری و به روز نبودن

قالب ها و افزونه های Null شده، همیشه چند نسخه قدیمی تر از نسخه های اصلی می باشند، به همین دلیل امکان ناسازگاری وجود دارد.

مثال : وردپرس شما به آخرین نسخه به روز شده ولی قالب و یا افزونه شما دچار مشکل می شود به دلیل به روزنبودن آن، وب سایت به صورت کامل دچار مشکل می شود.

5: از دست رفتن اطلاعات به دلیل عدم کارکرد صحیح

به دلیل تغییرات در کدهای قالب ها و افزونه ها، ممکن است دچار مشکل کارکرد صحیح شوند !

برای مثال : اطلاعات را به درستی در پایگاه داده ذخیره سازی نکنند و یا اطلاعاتی را از پایگاه داده شما حذف کنند و یا در حالت بدتر اینکه اطلعات وارد شوند ولی ناقص!

6: پشتیبانی

اگر از جایی قالب ها و افزونه های Null شده را تهیه می کنید، هیچ تضمینی ندارید و هرگونه مشکل برای وب سایت شما بیفتد مسئولیتی در این قبال ندارند، حتی در قبال وجود مشکلات!

باید خودتان زحمت رفع مشکلات را بکشید!

7: امنیت

افزونه و قالب های وردپرس نال شده برای امنیت وردپرس بسیار خطرناک هستند. آنها به حمل بدافزار شناخته شده اند. کدهای مخرب می‌توانند در فایل‌های مختلف پنهان شده و باعث هک شدن وب سایت شما شود. و ممکن است اطلاعات و داده‌های وب سایت خود را در روند هک از دست دهید.

8: مضر برای سئو

قالب و افزونه نال شده، می‌تواند سئوی وب سایت شما را تحت تاثیر قرار داده و آن را به طور کامل نابود کند. قالب و افزونه های نال شده می‌توانند لینک‌های اسپم را به وب سایت شما اضافه کرده و حتی کاربران شما را ربوده و آنها را به وب سایت های مضر ریدایرکت کنند.

9: مسائل قانونی

بیشتر قالب‌ها و افزونه‌های وردپرسی که به فروش می‌رسند، منبع باز هستند. برخی از آن‌ها با لایسنس‌های دست‌ کاری شده به فروش می‌رسند. این دست‌ کاری کردن کدها به این معنی است که برخی از بخش‌های قالب یا افزونه نال شده، توسط قوانین کپی‌رایت محافظت می‌شوند و اگر شما از یک قالب یا افزونه نال شده استفاده می کنید، پس اجازه قانونی برای انجام این کار ندارید.

قالب‌ها و افزونه‌های نال شده موجب سرقت اطلاعات، از دست دادن و افشای اطلاعات خصوصی کاربران و غیره می‌شوند که همگی می‌توانند منجر به مراحل قانونی شود و مجبور شوید مبالغ هنگفتی را پرداخت کنید.

10: جایگزین های متعدد و رایگان

هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای استفاده از قالب و افزونه نال شده وجود ندارد. مهم نیست که چه نوع قالب یا افزونه‌ای انتخاب می‌کنید، همیشه جایگزین‌های مناسبی برای آن‌ها وجود دارد.
سایت وردپرس wordpress.org دارای هزاران افزونه و قالب رایگان است. برخی از آن‌ها حتی در حد محصولات برتر هستند. مهم‌تر از همه، می‌توانید آن‌ها را به صورت قانونی، بدون هیچ گونه مشکلی استفاده نمایید.

جمع بندی

به صورت کلی پیشنهاد می کنیم که از قالب ها و افزونه های Null شده تا حد امکان استفاده نکنید.

و از جایی که قالب ها و افزونه ها را تهیه می کنید موارد زیر را نیز توجه کنید :

1: قالب ها و افزونه ها دقیقا اصلی باشند و بدون تغییر تا حد امکان.

2: دارای خدمات پس از فروش و جوابگوی شما باشند.

3: آپدیت قالب ها و افزونه ها را در سریعترین زمان ممکن در دسترس قرار بدهند.

موفق باشید.

Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط