تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 2,758 بازدید
  • بدون نظر

قرار است با هم یاد بگیریم که چگونه میتوان به بالای ویرایشگر وردپرس، یک متن راهنما با محتوای دلخواه خود اضافه کنیم. این آموزش در حالت عادی احتمالا برای شخص خودتان کاربردی نخواهد داشت اما اگر بخواهید برای دیگران سایت راه اندازی کنید این آموزش بسیار کاربردی خواهد بود. کسانی که با مشتریانی که به آنها سفارش طراحی سایت میدهند، روبرو شده باشند به خوبی میدانند که اکثر این افراد آشنایی مناسبی با محیط وردپرس ندارند. بنابراین آموزش امروز میتواند به شما کمک کند که با چند خط کد کوتاه محتوایی را به عنوان راهنما به بالای ویرایشگر دیداری وردپرس اضافه کنید تا هرگاه که شخص میخواهد مطلب جدیدی ارسال کند و یا مطالب قبلی خود را ویرایش کند، آن را ببیند و از آن استفاده نماید.

 

multi-col-layout-01

 

خوب، انجام این کار بسیار ساده است. کافی است کد زیر را به فایل functions.php پوسته ی مورد نظرتان اضافه نمایید تا تصویری مانند تصویر اول این نوشته برای شما حاصل شود :

 

 

این تابع قابلیت این را دارد که هرگونه محتوای دلخواه را در قالب HTML از شما پذیرفته و به نمایش در بیاورد. بنابراین در صورت نیاز میتوانید انواع لینک ها، تصاویر و سایر عناصر مورد نیاز را به آن بیافزایید. در کد بالا عنوان مورد نظر خود را برای نوشته راهنما درون تگ های آغاز و پایان h3 قرار داده ایم و سپس درون یک تگ p شروع به نوشتن محتوای دلخواه خود کرده ایم. کافی است این خطوط را به دلخواه خود ویرایش کنید تا نتیجه ی مورد نظرتان حاصل شود.

طبعا روش منطقی و صحیح برای اضافه کردن راهنما به وردپرس، استفاده از تابع بالا نیست اما نوشتن آن به این صورت برای کسانی که آشنایی بسیار مختصری با وردپرس دارند بسیار مفید خواهد بود و شما را از دست سوالات متوالی بسیاری از مشتریانتان نیز خلاص خواهد کرد.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط