تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
 • 2,187 بازدید
 • بدون نظر

کلمه کلیدی LSI

به احتمال فراوان حتما شما تاکنون کلمه LSI را شنیده اید و شاید با آن آشنایی داشته باشید بر اساس بعضی از توصیه ها گفته می شود که تاثیر زیادی بر روی سئو سایت وردپرس شما دارد که بسیاری از متخصصان سئو آن را کلید موفقیت در سئو وردپرس می‌دانند. LSI مخفف جمله Latent Semantic Indexing که به معنی تشخیص درست کلمات کلیدی و عنوان یک صفحه می باشد. در ادامه این مقاله با وب سایت ایـکـس اسـکـریـپـت همراه باشید.

 

به عنوان نمونه وقتی کلمه سئو جستجو میگردد،با استفاده از سیستم LSI که در هر موتور جستجو قرار دارد تشخیص داده خواهد شد که سئو با عبارت بهینه سازی یکی است.در صورتی که در حقیقت این دو مبحث هیچ وجه مشترکی با یکدیگر ندارند.

 

LSI یک زیر مجموعه سیستمی در الگوریتم موتور جستجو می باشد که به موتور جستجو این امکان را می دهد تا درک بهتری از موضوع صفحات وبسایت وردپرس پیدا کند.توجه کنید که LSI فقط یک زیر سیستم است و همه الگوریتم های موتور جستجو برای تشخیص ارتباطات معنایی کلمات در LSI خلاصه نمی شود.

 

کلمه کلیدی LSI

 

LSI به موتور های جستجو کمک می کند تا تفاوت کلمه شیر را در یک سایت مربوط به لبنیات نسبت به سایت مرتبط با لوازم سرویس بهداشتی تشخیص دهد.در حقیقت این روش روابط مخفی میان کلمات را برای درک بیشتر اطلاعات مشخص می‌کند.این امکقطعاً برای موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند.

 

اما آیا دلیل مورد اثباتی برای تاثیر LSI بر روی سئو وجود دارد؟در این نوشته از تیم آموزش وردپرس ایکس اسکریپت تلاش می شود استفاده از کلمات کلیدی LSI را به‌ طور کامل توضیح دهیم و تاثیرات مثبت آن بر سئو مشخص گردد .

 

LSI چیست؟

 

درباره اینکه LSI چیست باید به به موارد زیر اشاره کرد؛

 

 • تکنولوژی است که برای بازیابی اطلاعات توسعه یافته و برای رفع مشکلات درک اصطلاحات و جملات به کار می کرد.
 • معانی ساختارها را در زبان‌های مختلف درک می کند.
 • امکان تشخیص اصطلاحات و مفاهیم یک نوشته با استفاده از کلمات کلیدی را دارد.
 • برای مجموعه های آماری کوچک مفید است.

 

ارتباط بین LSI و سئو

 

همانگونه که گفتیم LSI به موتور های جستجو در درک اصطلاحات و کلمات کمک می کند،پس میتواند به این معنی باشد که LSI به موتورهای جستجو در فهم محتوای سایت وردپرس شما کمک خواهد کرد.اگر موتورهای جستجو محتوای شما را درک کنند می‌توانند برای محتوای سایت شما رتبه بندی در نظر بگیرد هم چنین قدرت تشخیص ارتباط بین بخش های مختلف محتوا را برای موتورهای جستجو ساده می‌کند که این کار از نظر سئو وردپرس اهمیت دارد.

 

آنچه مشخص است این است که عبارات جستجو شده در گوگل ارتباط هر چه بیشتر بین موتور جستجو و LSI را نمایش می دهد.

 

با توجه به نتایج جستجو موتور جستجو فقط از LSI برای فهم ارتباط میان کلمات کلیدی و محتوا استفاده نمی‌کند و الگوریتم‌ های هوش مصنوعی یادگیری هم در این راه برای ایندکس محتوا به آن کمک می‌کنند.

 

کلمات کلیدی LSI برای افزایش مفهوم نتایج جستجو در موتور های جستجو بسیار دارای اهیمت است.

 

حالت ایده آل LSI برای گوگل و موتور های جستجو

 

نیاز به انجام هیچ کاری نیست و فقط باید طبیعی بنویسید و به خاطر افزایش سئو نوشته خود را از حالت ظبیعی خارج و مصنوعی نکنید و به تکرار کلمات کلیدی دچار نشوید.

 

در برخی مواقع تخصص بیشتر در سئو به بهینه سازی بیش از حد انتظار تبدیل می شود.هرگز تلاش نکنید که خود را جای موتور جستجو بگذارید و درمورد LSI آن نسبت به سایت خود قضاوت داشته باشید.

 

 • مطالب خود را طبیعی بنویسید.
 • از مطالب کپی و ویرایش شده استفاده نکنید.
 • برای تولید محتوا از نرم افزار استفاده نکنید.
 • کلی ننویسید.
 • مزرعه تولید محتوا نباشید.
 • محتوای درهم ترجمه را در سایت وردپرس خود قرار ندهید.
 • مطالب خود را برای مخاطب خود انتشار دهید نه برای گوگل و موتور های جستجو.
 • کلمات کلیدی خود را در عنوان و H1 و محتوا قرار دهید.

 

هیچ کار دیگری لازم نیست انجام دهید چرا که طبیعی نوشتن به بهینه سازی کلمات کلیدی LSI کمک می کند.

 

بهترین راهکار برای کسب نتایج مطلوب داشتن ساختار محتوا است تا به فهم بیشتر گوگل کمک کنید و در نتیجه رتبه بالاتری در نتایج گوگل داشته باشید.

 

چگونه از کلمات LSI استفاده کنیم؟

 

چه زمانی می توان مطمئن شد که کلمه ای که در متن به کار گرفته ایم برای موتور های جستجو و گوگل قابل فهم است و به راحتی می‌تواند ارتباط معنایی آن را با کلمه کلیدی بفهمد،تاکید می‌کنیم که اگر توسط LSI سئوی سایت را بهینه می کنید کافیست تا فقط طبیعی بنویسید البته چندین راه وجود دارد که به کمک آن تأثیر LSI keywords بیشتر می شود.

شما باید در تولید محتوا ، مخصوصا تولید متن طوری عمل کنید که کلمات کلیدی LSI بیشتر به دید بیایند ، حتی با یک نگاه مشخص باشد که متن شما درباره چیست.اینها کاری است که باید برای جذب مخاطب انجام دهید. برای اینکه محتوای شما از نگاه موتور های جستجو و گوگل دارای ارزش باشد، می‌توانید از کلمات LSI در این قسمت‌ ها استفاده کنید:

 

 • عنوان صفحه
 • عنوان مطلب
 • آدرس URL
 • برچسب های meta
 • متن جایگزین تصاویر Alt
 • اولین پاراگراف نوشته
 • متن لینک‌ ها
 • آخرین پاراگراف نوشته

بجای LSI از چه چیزی استفاده کنیم؟

 

اهمیت بهینه سازی محتوا برای موتور های جستجو و گوگل بسیار بالا است و درک و فهم معنایی محتوا یکی از بزرگترین دغدغه های گوگل به شمار می رود اما روش های بهتری نسبت به LSI هم وجود دارد!

 

یکی از مهمترین اهداف سئو پیشرفته ساختار داده ای است که در این روش شما می توانید با گذاشتن برچسب های درست مقصود خود را به گوگل معرفی کنید.

 

یکی از موضوعاتی که که در اینجا بیان می شود بحث یکسان سازی است؛موتور جستجوی گوگل به دنبال کلماتی می گردد که با یکدیگر یک موضوع را توصیف یا کاری انجام می دهند،با شناسایی درست کلمات و مفاهیم می توانید به کلمات کلیدی که به دنبال گسترش آنها هستید بپردازید.

 

به جای استفاده از کلمات کلیدی کوتاه و تکرار آن در محتوا از عبارات مرتبط و توصیفی استفاده کنید.

 

در پایان

 

از کلمات LSI به شکل مؤثر در محتوا و به جهت بهبود سئو سایت استفاده کنید.در استفاده از LSI زیاده روی نکرده و اگر از عبارتی زیاد استفاده کنید دچار پنالتی گوگل می‌شوید و تمام زحمت های شما برای سئوی سایت وردپرس از بین می رود.

 

توصیه می شود که از هر LSI بیشتر از یک بار در متن استفاده شود.در ضمن برای بهینه سازی سئو از کلمات کلیدی طولانی هم می توانید استفاده کن

 

تعداد بسیار زیادی از پشتیبان سایت های وردپرس در حال استفاده از تکنیک های LSI هستند اما به نظر از مسیر اصلی خارج شده اند چرا که محتوای تولید شده باید برای مشتری آماده شود و  قسمت کمی از آن سهم موتورهای جستجو است و اگر این تعادل رعایت نشود به اعتماد مشتری ضربه وارد می شود.

 

موفق باشید 🙂

Avatar

درباره نویسنده : Mahdi

اگر زمین می خوری به این معنا نیست که شکست خوردی. اگر زمین خوردی و بلند نشدی شکست خورده ای!!

مطالب بیشتر از همین نویسنده