تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 28,082 بازدید
  • بدون نظر

حتما تا حالا دیگر حسابی دستتان آمده که ما یک جنبش خیالی ضد افزونه داریم که میگوید : “هر کاری را که میتوانید درست و تر و تمیز بدون افزونه ها انجام بدهید، بدون افزونه ها انجام بدهید ( :دی )”. ایندفعه هم باز قصدمان همین است. میخواهیم ببینیم چطور میتوانیم بدون استفاده از هیچ افزونه ای، امکان نمایش ارسالهای مرتبط را به وبسایت خود اضافه کنیم. ایکس اسکریپت این کار را به دو شیوه به شما آموزش خواهد داد. در شیوه ی اول یاد میگیرید که چگونه ارسالهایی که بر اساس دسته بندی با نوشته ی کنونی شما مرتبط هستند را در ادامه ی نوشته نمایش دهید و در روش دوم نیز می آموزید که چگونه همین کار را بر اساس برچسب ها انجام دهید. در هر دو حالت از تصاویر شاخص درون نوشته ها، به عنوان تصویر بند انگشتی مطالب مرتبط استفاده خواهیم کرد که علاوه بر کاربردی بودن نتیجه کارمان، زیبایی آن را هم از دست ندهیم. با ما همراه باشید.

 

 nzpost-logo

 

نمایش ارسالهای مرتبط بر اساس دسته بندی

کدی که قرار است بنویسیم، کارش این خواهد بود که ارسالهایی که در همان دسته بندی نوشته ی شما قرار دارند را پیدا کرده و آنها را در محل مورد نظر شما نمایش میدهد، کد ما به صورت زیر خواهد بود:

 

احتمالا خودتان به خوبی میدانید که به راحتی میتوانید استایل های دلخواه خود را بر روی خروجی این کد اعمال کنید و کلاس های CSS دلخواه خود را برایش بنویسید. بنابراین از بحث نحوه ی نمایش میگذریم. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر وبسایت شما هنوز ارسالهای کمی دارد و یا اینکه از دسته بندی ها به خوبی استفاده نکرده اید، نتیجه ی کد شما، به هر نحو ممکن است گاهی خالی باشد. بنابراین همیشه سعی کنید دسته بندی ها و برچسب ها را به خوبی مورد استفاده قرار دهید.

در ضمن برای تغییر تعداد ارسالهایی که نمایش داده میشود کافی است عددی که در خط 13 ام نوشته شده را به دلخواه خود ویرایش کنید.

نمایش ارسالهای مرتبط بر اساس برچسب ها

روش انجام کار در این حالت به این صورت است که کد ما، به کلیه ی برچسب های موجود در نوشته ی مورد نظرمان نگاه میکند و به سادگی ارسالهایی که در هر یک از این برچسب ها موجود باشد را به عنوان ارسال مرتبط در نظر میگیرد:

 

این کد را در هر قسمتی از فایل single.php خود که قرار بدهید باید به خوبی کار کند. البته معمولا جای آن دقیقا پس از اتمام پست و قبل از شروع کامنت هاست. (البته ممکن است با توجه به قالبی که استفاده میکنید، لازم باشد این کد را در فایل دیگر یا محل دیگری قرار دهید …) اگر در حال طراحی یک قالب با امکانات مناسب باشید این کدها به شما کمک زیادی خواهد کرد و در عین حال باعث میشود که بدون استفاده از هیچگونه پلاگین اضافی امکانات دلخواهتان را به بهترین شکل به وبسایت خود اضافه کنید.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده