تبلیغ جدید خرید هاست ارزان
  • 3,483 بازدید
  • بدون نظر

همونطور که مستحضرید آخرین نسخه ی وردپرس تاکنون ۴.۲.۳ هست که تو این آخرین بروز رسانی تغییرات زیادی رو مشاهده کردیم که قریب به ۲۰ عدد از اینها رو سایت رسمی وردپرس اعلام کرد و بقیه رو هم در لفافه به عنوان ایراد امنیتی برطرف شده اعلام کرد که سه تا بود. خب حالا ما تصمیم گرفتیم که یه بررسی رو جزئیات این تغییرات داشته باشیم که بیشتر با اونها سر و کار داریم:

 

223

 

اصلاح الگوریتم آپدیت افزونه ها

در نسخ قدیمی اگر جمعی از افزونه ها قرار بود آپدیت شوند،در حین عملیات آپدیت اگر مشکلی پیش می آمد حلقه ی بروز رسانی متوقف می شد و سایر افزونه هایی که در لیست پس از افزونه ی مشکل دار وجود داشتند به روز نمی شدند.

تیم وردپرس تصمیم بر این گرفت که الگوریتم به روز رسانی افزونه ها رو تغییر بده :اگر در موقع آپدیت دسته ای افزونه ها ، افزونه ای دچار مشکل شد ، همان افزونه از لیست آپدیت کنار زده می شود و بقیه آپدیت می شوند.

 

افزایش مقدار PHP_INT_MAX

در نسخ قدیمی گاها محدودیت هایی برای ورودی گرفتن اطلاعات در جداول دیتابیس بود که در این نسخه دو تغییر و بروز رسانی مفید رو خواهیم تجربه کرد :

  • افزایش طول تمام رشته ها با تغییر طول PHP_INT_MAX در فایل php.ini
  • افزایش تعداد کارکتر نام جداول دیتابیس به ۱۰۰۰(که در نسخ قدیمی با ارور مواجه می شد.)

البته این دو تغییر بیشتر مناسب افزونه نویس ها واقع شده.

 

اصلاح ویرایشگر جهت نمایش شرت کد

در نسخ قدیمی اگر شرت کدی حاوی HTML بود ،آنوقت ویرایشگر از نمایش آن عاجز می ماند.اما از این نسخه به بعد این ویژگی به ویرایشگر اصلی وردپرس یعنی TinyMCE افزوده شده است که کار پیشنمایش طراحی را آسانتر خواهد کرد.

 

برطرف کردن خطای شکلک ها

اگر شکلک های رایج نظیر ? رو در نسخ قدیمی در کنار SVG استفاده می کردید با خطاهایی مواجه می شدید ، که این مشکل بر طرف شده.

 

بهبود رابط کاربری صفحه ی ابزارک ها

اگر ابزارکی در انتهای صفحه بود و صفحه هم طولانی بود و کاربر اون رو بر می داشت تا به لیست ابزارک هاش اضافه کنه ،اونقت یکم سخت بود تا صفحه اسکرول کنه و به بالا برسه.(مثل پوسته ی صحیفه که کلی ابزارک داره.) تیم وردپرس  با طراحی راحت و اسکرول سریع صفحه به بالا این مشکل رو هم حل کرد. در نهایت امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشه.

Avatar

درباره نویسنده : صادق

مطالب بیشتر از همین نویسنده
مطالب مرتبط